کد مطلب: 5583
 
پرونده ويژه کوي گلستان-۱۹/گفتگو با جلال تعصبي (قسمت دوم)
من سرمايه گذاري در کوي گلستان را تضمين مي کنم
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۵۷
۸
 
من سرمايه گذاري در کوي گلستان را تضمين مي کنم
 
اشاره: قسمت نخست گفتگوي سلام سربدار با جلال تعصبي ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ منتشر شد. به دلیل نزدیک شدن به تحلیف و روی کارآمدن شورای شهر چهارم و پرداختن به آن مسائل، انتشار قسمت دوم مصاحبه را به تأخیر انداختیم. آقاي تعصبي در قسمت نخست ابتدا به سابقه تاريخي مردم کوي گلستان و وضعيت فعلي آنها پرداخت. همچنين ارائه طرح ساماندهي و بازسازي کوي گلستان از ديگر نکاتي بود که در بخش اول آمد. عضو شوراي شهر سبزوار در بخش دوم گفتگوي صريح خود به عوامل طولاني شدن اجراي اين طرح و برخي حواشي به نتيجه نرسيدن آن پرداخته است.

- طرح ساماندهي و بازسازي کوي گلستان الان در چه مرحله اي است؟

الان طرح براي تصويب نهايي به کميسيون ماده ۵ استان رفته است. طرح در کميته ها تصويب شده اما ظاهرا اشکالاتي داشته که قرار است دوباره جلسه اي برگزار شود. مصوبه اصل و کليت طرح را آقاي صدرزاده مدير عامل قبلي سازمان نوسازي گرفته است و اگر اشکالات جزئي رفع شود طرح به تصويب نهايي کميسيون مي رسد.

- مغازه هاي کنار خيابان اسرار هم در ملکيت مردم کوي گلستان است؟

شايد ۲۰ درصد مغازه ها متعلق به مردم کوي است و مالک بقيه هم کاسب هاي با سابقه سبزواري هستند. مثلا صاحب ساختمان ۴ طبقه -که البته از داخل خيابان ۲ طبقه ديده مي شود و ۲ طبقه ديگر در داخل کوي گلستان است- يک کاسب سبزواري است. مي دانيد که اين اولين ساختمان ۴ طبقه اي است که در سبزوار ساخته شد.

- آيا براي سرمايه گذاري در کوي هم کارهايي شده يا فکري کرده ايد؟

مدتي است که دنبال سرمايه گذار هستيم. در بسته هاي فرصت هاي سرمايه گذاري شهرداري هم اين مطرح است. منتها تا طرح به تصويب نهايي نرسد نمي شود آن را واگذار کرد. به هر حال طرح بازسازي کوي گلستان يکي از فرصت هاي سرمايه گذاري شهرداري است. پروژه مجتمع ۱۱ طبقه تجاري-فرهنگي ۲۴ متري انقلاب يکي از طرح هايي بود که واگذار شد. الان دنبال سرمايه گذار براي پروژه باغ بازار در خيابان کاشفي جنوبي هم هستيم.

- چون مي گفتند چند سرمايه گذار از جمله از بخش خصوصي از اصفهان آمده و بازديد هم کرده اند ولي به توافق نرسيده اند. مشکل کجا بود؟

سرمايه گذاراني از ناجا و جاهاي
من خودم به عنوان عضوي از شوراي شهر گله مندم. آقاي استاندار هم آمد و حرف هايي زد و قول هايي هم داد. من هم انتقاد دارم. مخصوصا هر چه که مقام بازديد کننده بالاتر مي رود انتقاد من هم جدي تر مي شود
ديگر آمده بودند و حتي يک سرمايه گذار خصوصي اصفهاني آمد که خودم در جلساتشان بودم. چه بسا پيشنهاد آنها بود که ما آمديم و اينجا را به ۲ بخش کاملا تجاري و مسکوني تقسيم کرديم. چون گفتند اگر مختلط کار شود براي ما نمي صرفد. يعني جرقه اين کار را آنها زدند. صحبت هايي شد اما در نهايت به جايي نرسيد.

- ما با مردم صحبت مي کرديم از وعده هايي که داده شده و عملي نشده بود ناراحت بودند حتي گفتند استاندار قبلي آقاي صلاحي براي بازديد آمده و قول هايي داده ولي باز هم عملي نشده است؟

اين اعتقاد را من خودم به عنوان عضو شوراي شهر دارم حتي خجالت مي کشم به آن فضا بروم. چون صحبت کرده ايم، جلساتي گذاشته ايم. همه مسائل و مشکلات را تحمل کرده ايم تا کار به اينجا رسيده است.
من خودم به عنوان عضوي از شوراي شهر گله مندم. آقاي استاندار هم آمد و حرف هايي زد و قول هايي هم داد. من هم انتقاد دارم. مخصوصا هر چه که مقام بازديد کننده بالاتر مي رود انتقاد من هم جدي تر مي شود به اين دليل که ما وقتي حرفي مي زنيم بايد سهم خودمان را هم از حرفي که زده ايم بپردازيم. يعني من عضو شورا اگر در آنجا حرفي مي زنم آمادگي را داشته باشم که به عنوان عضو شورا سهم خودم را بپردازم و اين سهم فقط ريالي نيست. متاسفانه هر کس حرفي مي زند اما وقت پرداخت سهمش مي شود رغبت ندارد و جلو نمي آيد.

- ما تا قبل از اينکه با مردم محل صحبت کنيم فکر مي کرديم مسئولان دولتي يا شهري مي خواهند کاري کنند ولي مردم خودشان نمي خواهند ولي جالب اينکه که قضيه کاملا برعکس بود. يعني مي گفتند ما براي هر گونه همکاري حاضريم. خودشان کارشناس بياورند ما به قيمت کارشناسي آنها زمين هايمان را مي فروشيم و از اينجا مي رويم؟

من يادم هست وقتي آقاي صدرزاده دفترش را داخل کوي برقرار کرد ۸۰ درصد مردم که سند داشتند اسناد شان را به دفتر دادند که مستند سازي شود يعني اين قدر حسن نيت به خرج دادند. اين قدر همکاري تا قبل از اين از آنها سراغ نداشتيم.

- حتي مردم نامه هايي را که به مسئولان مختلف نوشته بودند از جمله به شهرداري، شورا و فرمانداري نشان مان دادند. آخرين نامه شان هم به آقاي مقصودي شهردار {سابق} بود که آقاي مقصودي بالاي نامه نوشته بود سريعا اقدام شود ولي مي گفتند هنوز هم کاري نشده؟


حق دارند و حرف درستي مي زنند. من به عنوان يک سبزواري مي گويم کارها در شهر ما اسلوموشن است. يعني کاري که در جاهاي ديگر ۱ ماهه تمام مي شود در سبزوار ۱ سال طول مي کشد.

- چرا؟
نمي دانم.

- حتي اگر اسلوموشن هم باشد بايد بعد از ۲ يا ۳ سال به نتيجه رسيده باشد. و اما نکته ديگري که مردم به آن اشاره مي کردند اين بود که مي گفتند ما روي آب زندگي مي کنيم. در طرحي که شما پيش بيني کرده ايد براي اين موضوع هم فکري شده؟

اين مشکل براي همه شهر سبزوار هست اما در کوي گلستان حادتر است. از زمانی که فاضلاب ها به شکل رسمي امروزي درآمد مشکل هم شروع شد. چون سبزوار به روايتي ۱۷ و به قولي ۱۳ قنات دارد. همه آبريزگاه ها به اين قنات هاي زير شهر وصل بوده است. وقتي که فاضلاب هاي امروزي در عمق ۴،۵
من به عنوان يک سبزواري مي گويم کارها در شهر ما اسلوموشن است. يعني کاري که در جاهاي ديگر ۱ ماهه تمام مي شود در سبزوار ۱ سال طول مي کشد.
متري احداث شده -مخصوصا فاضلاب هايي که شرقي غربي بوده و شمالي و جنوبي ها را قطع مي کردند- هر کجا به اين قناتها مي رسيدند شفته و بتون ريخته و جلو آب اين قنات ها را بسته اند. الان آبهاي پشت اين قنات ها جمع شده و بالا آمده است. چند جا هم که نشست و فرورفتگي داشتيم به خاطر همين بود. حتي مسجد جامع در خطر است. اين که مي گويند زير سبزوار آب است درست است. اين آب اگر تخليه نشود قطعا فاجعه اي براي کل شهر رخ خواهد داد و ظاهرا قرار هم نيست کسي به فکر اين مشکل باشد.

- شما در شورا يا ديگر مسئولان فکري براي آن داريد؟

زماني که وزير نيرو به سبزوار آمده بود آقاي کارگري در جلسه اي خيلي تند همه چيز را توضيح داد و گفت: آقا من گفتم و گفتم و گفتم. آقاي وزير نيرو اگر کاري نکيند فاجعه اي براي شهر اتفاق بيافتد. اين کاري نيست که با پول اندک شهرستان بتوان حلش کرد. بحران عمومي براي يک شهر است و بايد در همان سطح و اندازه ديده شود با اين اعتبارات شهري قابل حل نيست. بايد کار کارشناسي شود و حتما بودجه و اعتبار بالايي مي خواهد.

- حتي اين مساله جزو مصوبات يکي از سفرهاي استاني رئيس جمهور هم بوده، آيا فرماندار يا مسئولان شهري آن را پيگيري کردند؟

خير. آمدن و بازديد کردن و قول دادن خيلي راحت است ولي عمل کردن مشکل است. هيچي کاري نشد.

- زماني که مسجد جامع آسيب ديده بود گزارشي در اين باره رفتيم. آن موقع آب و فاضلاب تقصير را گردن ميراث فرهنگي انداخت و ميراث فرهنگي دستگاه هاي ديگر را مقصر دانست. عاقبت هم نتيجه مشخصي نداشت و مشکل اصلي هم چنان باقي ماند. الان مسئولان شهري پيگير هستند؟

پيگيري که منجر به کاري نشود فايده ندارد و بهتر است بگوييم پيگيري نکرديم. چون عملا با امکانات بومي امکان رسيدگي به اين مشکل نيست. يک طرح و اعتبار ملي مي خواهد و مانده ايم که چه کار کنيم چون خودمان نمي توانيم شروع کننده باشيم.

-آيا براي بافت هاي فرسوده ديگر هم طرحي و کاري شده است؟

ما چند بافت مصوب داريم که بافت کوي گلستان،‌ چهار راه رضوي و اميريه از جمله آنها است. اميريه از همه جلوتر است و حتي طرحش تصويب هم شده است. اولويت ما بافت گلستاي است اما بافت اميريه چون قدري درشت دانه تر است بهتر مي شود با آن کنار بياييم. بعد از اين ها هم بعد بافت چهار راه رضوي است.

- يکي از طرح هايي که براي بازسازي اين بافت ها مطرح است فروش اوراق مشارکت است پيش بيني تان براي اين طرح چيست، آيا اين اوراق به فروش خواهد رفت؟

در مورد کوي گلستان برگشت سرمايه را خودم براي خودم مي توانم تضمين کنم. يعني هميشه به رفقا مي گويم هر جايي که خودمان اوراق مشارکت خريديم مي توانيم به مردم هم توصيه کنيم بخرند. من در بافت گلستان بويژه در بخش تجاري آن برگشت خوب سرمايه را مي بينم. چون مردم از ما سوال مي کنند
اين که مي گويند زير سبزوار آب است درست است. اين آب اگر تخليه نشود قطعا فاجعه اي براي کل شهر رخ خواهد داد و ظاهرا قرار هم نيست کسي به فکر اين مشکل باشد
شما به عنوان اعضاي شوراي شهر که اين طرح را تصويب کرديد آيا حداقل از نظر اخلاقي سود دهي آنرا تضمين مي کنيد. اگر از من بپرسند در مورد بافت اميريه و رضوي تضمين نمي کنم ولي در مورد بافت گلستان تضمين مي کنم.

- در بحث ساماندهي بافت گلستان همراهي نماينده هاي شهر در اين چند سال چطور بوده؟

نماينده ها خوب همراهي کردند. شايد هر زماني که به نتيجه اي رسيديم تعاملي بوده که بين ما و نمايندگان و مجموعه فرمانداري بوده است. انصافا هيچ وقت در اين زمينه به در بسته نخورده ايم. هر وقت نامه اي مي خواستيم نوشته اند هر پيگيري که در سطح وزرا خواسته ايم برايمان انجام داده اند.

- فکر مي کنيد طرح بازسازي کوي گلستان کي عملي شود؟

شايد همين پيگيري ها و مصاحبه هاي شما در ما يک هيجان و اشتياقي ايجاد کند. متاسفانه ما در شرايطي هستيم که هر روز يک مطلب و يک کار روزمره ما را از بحث هاي کلان دور مي کند. پيگيري مي کنيم تا ان شاء الله اين اتفاق هر چه زودتر بيافتد.

- چون اشاره کرديد همه چيز آماده است؟

بله، تقريبا همه چيز آماده است. مرد اول و کلنگ اول، يکي بايد پيدا شود که جرات کند و کلنگ اول را بزند. کلنگ اول که خورد کار پيش مي رود.

- شما که سر بداريد چطور کسي جرات نمي کند کلنگ اول را بزند؟

(مي خندد) پيگيري مي کنيم. شايد اين طوري از شرمندگي مردم کوي گلستان هم درآييم.

- در پيگيري هايي که داشتيم به نتيجه رسيديم که آقاي مهندس صدرزاده خيلي دلسوز و پيگير جدي عملي شدن بازسازي کوي گلستان بوده، چرا او را عوض کردند؟

قانون است که اعضاي شوراي شهر نبايد در عزل و نصب ها دخالت کنند. از طرف ديگر وقتي مي بينيم کسي دلسوزانه کار مي کند يا کسي اصلا کار نمي کند لازم است تذکراتي به شهردار بدهيم. ولي نهايتا شهردار در اين قضيه تصميم گيرنده است که با چه کسي مي تواند کار کند. آقاي شهردار معتقد بود با ايشان نمي تواند کار کند ولي نظر ما اين بود که ايشان فرد موثري است. با توجه به اينکه اهالي گلستان هم ايشان را پذيرفته بودند. يکي از دلايلي که ما از سوي مردم کوي پذيرفته شديم رفت و آمدها و کارهاي مهندس صدرزاده بود. ولي نظر اقاي شهردار اين نبود.

-آقاي صدرزاده در مصاحبه اش -که قبلا منتشر کرديم و حتما خوانده ايد- گفته بود اگر چند ماه ديگر مي ماند طرح بازسازي کوي گلستان عملي مي شد. براي همين از شوراي شهر گله کرده و گفته بود شورا خوب حمايت نکرده است؟

اين حرف ايشان درست است و من خودم شرمنده ام. شايد يک جاهايي کم گذاشتيم براي ايشان. ولي وقتي برمي گرديم به موقعيت شورا و ديد کلاني که نسبت به مسائل دارد نمي توانيم احساسي عمل کنيم. در اين قضيه احساسم مي گفت که بايد طرف آقاي صدرزاده را بگيريم به خاطر کارها و فعاليتهايي که ايشان کرده بود. ولي همزمان مسائل و اتفاقات ديگري هم در شهر داريم که اگر قرار باشد احساسي عمل کنيم رويارويي ايجاد مي شود.
به سهم خودم از برکناري ايشان (صدرزاده) متاسفم ولي ما همچنان عضو شوراي شهريم و خيلي از چيزها را بايد ببينيم و خيلي وقتها بايد گذشت کنيم. همه معتقدند گذشت بايد دوطرفه باشد ولي من معتقدم در گذشت معمولا به يک طرف ظلم مي شود.
هميشه گفته ام اگر در فضاي تعامل مي شود کار کرد قطعا در فضاي خصمانه نمي شود کار کرد. چون در فضاي خصمانه همين مقدار کم کاري هم که قرار است انجام شود نمي شود. ما نمي خواهيم وارد اين بحث شويم که جز استهلاک طرفين چيزي ندارد.
به سهم خودم از برکناري ايشان متاسفم ولي ما همچنان عضو شوراي شهريم و خيلي از چيزها را بايد ببينيم و خيلي وقتها بايد گذشت کنيم. همه معتقدند گذشت بايد دوطرفه باشد ولي من معتقدم در گذشت معمولا به يک طرف ظلم مي شود.

- حتي گفته بود در آخرين جلسه اي که در مشهد براي طرح کوي گلستان تشکيل شده بود همه اعضاي شوراي شهر سکوت کردند و هيچ کس از شورا به جلسه نيامده تا دفاع کند؟

وقتي بين دو نفر به هر دليلي چالشي ايجاد مي شود تا جايي که مي شود آدم سعي مي کند آنها را به هم نزديک کند ولي از يک حدي که مي گذرد فقط زمان را از دست مي دهيم و اين چالش را جدي تر مي کنيم. من خودم معتقدم ادامه اختلاف آنها ضمن اينکه چالش ها را بيشتر مي کرد و در يک جايي به ضرر بقيه مجموعه هم بود. شايد بخشي از تصميم گيري ما که به اين شکل عمل شد برمي گردد به همين آينده نگري که داشتيم. پيش بيني هايي که براي اتفاقات بعدي مي کرديم قدري ما را ملزم کرد که خيلي جدي در حمايت آقاي صدرزاده نباشيم. چون اگر حمايت مي کرديم و ايشان هم مي ماند چالشها بيشتر مي شد و ما فقط زمان از دست مي داديم.

در نهايت سازمان نوسازي استان بايد در اين باره تصميم مي گرفت. اعضاي شوراي سازمان هم مشخصند که عبارتند از معاون عمراني استاندار، شهردار، يک نفر از شوراي شهرستان و دو سه نفر ديگر. نماينده ما در سازمان نوسازي و بهسازي آقاي دکتر علوي بود. گفتيم که در آن جلسه حاضر شويد و نظرات ما را اعلام کنيد. اگر چه ما ۱ راي داريم و شايد اصلا راي نياورد ولي شما حمايت شوراي شهر سبزوار را از مهندس صدرزاده عنوان کنيد. اما متاسفانه روزي که طرح کوي گلستان در سازمان نوسازي استان مطرح بود آقاي علوي به جلسه نرفته بود، دليل را که پرسيديم گفت در اعتراض به اين کار به جلسه نرفتم. گفتيم حداقل مي گفتي تا يکي از ما برويم. ما تا جايي که مي شد از آقاي صدرزاده حمايت کرديم اما کار به گونه اي پيش رفت که اين اتفاقات افتاد. شما مي توانيد با دکتر علوي صحبت کنيد تا دليل نرفتنش را براي تان توضيح دهد.

- اختلاف آنها بر سر چه بود؟

من مي گويم سوء تفاهم بود. نوعي بدفهمي از همديگر داشتند.

- سوء تفاهم را که مي شود مثلا با گذاشتن جلسه در فرمانداري، شورا يا جاي ديگر حل کرد؟

جلساتي گذاشتيم اما گاهي اوقات طرفين به مرحله اي مي رسند که ديگر براي هم قابل تحمل نيستند در آن مرحله ديگر نمي شود کاري کرد. قضيه عميق شده بود و تقريبا نمي شد کاري کرد. هر ۷ نفر عضور شوراي شهر از آقاي صدرزاده حمايت مي کردند الان هم حمايتشان ادامه دارد. ولي ما در شرايطي واقع شده بوديم که يا بايد از او حمايت مي کرديم و اين اختلافات ادامه پيدا کند يا کوتاه مي آمديم. کار به اينجا رسيده بود که اين نامه هاي او را اعتنا نمي کرد و او نامه هاي اين را پاره مي کرد. اين وضع از نظر ما شرايط خوبي نبود و بايد در جايي تمام مي شد.

آقاي صدرزاده نيروي کارآمد و اثرگذاري بود و الان هم هست. خيلي وقتها به من اعتراض
متاسفانه روزي که طرح کوي گلستان در سازمان نوسازي استان مطرح بود آقاي علوي به جلسه نرفته بود، دليل را که پرسيديم گفت در اعتراض به اين کار به جلسه نرفتم. گفتيم حداقل مي گفتي تا يکي از ما برويم.
مي کنند که شما خيلي با وسواس و با رعايت همه جوانب حرف مي زني. مي گويم سن ۵۶ ساله من اين را مي گويد. من عامل سن را در اين قضايا اثر گذار مي دانم. او سني ازشان گذشته و کار کشته بود و معقوليت داشت. اينها همه ضروريات يک مديريت خوب است. وقتي درگير احساسات مي شويم و همه اين مسائل را ناديده مي گيريم در حق خودمان ظلم کرده ايم. آن هم فقط به صرف اينکه چرا من گفتم اين کار را بکن و او انجام نداده است.

او با وجود اينکه هنوز يک سال از خدمتش باقي مانده بود وقتي براي تسويه حساب آمده بود گفتم همه سازمان ها در ۱-۲ سال آخر پست و مقامي به فرد مي دهند که حقوقش بيشتر شود و موقع بازنشستگي به دردش بخورد. اما او ۱ سال ديگر از خدمتش باقي مانده بود و اين بلا را سرش آورديم، آن هم با دلايل سخيف و ابتدايي. آن موقع حتي نظر دوستان اين بود که ايشان دوباره برگردد سر کار البته نه بعنوان مسئول سازمان بلکه به عنوان مشاور در شورا و براي پيگيري يک سري مسائل.
او هم مي گفت من دنبال پول نيستم براي شهرم دلسوزم و مي خواهم کاري بکنم.
يک دليل ديگر اينکه وقتي کسي نيت خالصي ندارد وقتي اين اتفاقات مي افتد بعدش داد و هوار مي کند ولي در او اين چيز را نديديم. بعدا هم ثابت شد که کسي که دلسوز و کارآمد است جايي متوقف نمي شود.


* پرونده ویژه کوی گلستان:

- مسئولان قبلي شعار زياد داده اند ما عملي وارد شده ايم/ براي سرمايه گذاران فرش قرمز پهن مي کنيم (گفتگو با حسین مقصودی شهردار سابق سبزوار)


- کوي گلستان يک فرصت است، از اين فرصت استفاده کنيم (گفتگو با جلال تعصبي؛ نائب رئيس شوراي شهر (قسمت اول))

- دعا کنيد، ان شاء الله همه کمک کنند کاري کنيم (مصاحبه با سيد قاسم حسيني زاده؛ رئیس شورای شهر سبزوار)

- در کوي گلستان بازنده اصلي مردم هستند (مصاحبه با محمود حیطه؛ عکاس سبزواری)

- کوی گلستان به روایت تصویر (عکسهای محمود حیطه از کوی گلستان)

- "کوي گلستان" تلنگري براي بسيج و بسيجيان!/ بي اعتنايي خطرناکتر از کاري نکردن است

- چرا بسيج پياده روي به مشهد را فراموش نکرد اما کوي گلستان را فراموش کرد؟

- مسئولان شهري مي ترسند وارد کوي گلستان شوند! (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از به نتيجه نرسيدن طرح بازسازي کوي گلستان) ( قسمت چهارم و آخر)

- زيبايي ظاهري شهر وقتي خوب است که مشکلات زيربنايي حل شده باشد (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از طرح هاي زيربنايي سبزوار) ( قسمت سوم)

چرا سرمايه گذاران دولتي و خصوصي از کوي گلستان رفتند! (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از طرح بازسازي کوي گلستان) (قسمت دوم)

- بازسازي کوي گلستان را جدي تر پيگيري مي کنم (مصاحبه با علی بروغنی)

- آيا روحانيت وظيفه خود را در قبال کوي گلستان انجام داده است؟

- مگر منطقه ما خارج از شهر سبزوار است که به فکر ساخت و ساز آن نيستيد

- چرا به فکر چاره نجات ما نيستيد!

- بيابان ها را آباد مي کنند اما براي کوي گلستان کاري نمي کنند!

- عدم همکاري مسئولان و کمبود بودجه مهم ترين مشکل بازسازي و بهسازي کوي گلستان است

- خانه از پاي بست ويران است / خواجه در بند نقش ايوان است

- نان زحمت کشي خودمان را مي خوريم

- در "کوي گلستان" چه مي گذرد؟
Share/Save/Bookmark


عاشق ولايت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۲۷ ۱۳:۳۶:۴۵
سلام
تضمين حتما نبايستي براي قشر خاص و غني جامعه باشد.بنده اعتقادم اينه كه دوستان كوي گلستان بحمدالله خيلي بهتر از بنده و امثال بنده اند وخيلي بي حاشيه تر و به خدا نزديكترند.پس انشاءالله با لطف الهي وتضمين آقاي تعصبي وهمكاران دوستان شوراي شهر خدمتي به عزيزان شود تا لاقل گره اي از مشكلات آخرتشون باز كند انشاءالله.
نوكر خادمان رهبرم (13182)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۷-۲۷ ۱۷:۳۷:۰۸
این صحبتها ماله قبل از شورای چهارم میباشد و گرنه الان که همون طرحهای قبلی هم خوابیده و کار عمرانی تو سطح شهر از طرف شهرداری دیده نمیشه
آقا انتخاب شهردار به کجا رسید ؟؟؟ (13185)
 
United States
۱۳۹۲-۰۷-۲۸ ۰۰:۱۴:۲۵
مقصودی حیا کن...سبزوارو رها کن! (13191)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۸ ۰۸:۵۷:۰۱
اون که دیگه رها کرد . شهردار جدید چی شد ؟؟؟ بهترین گزینه کی میتونه باشه ؟؟؟؟ (13197)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۸ ۰۹:۴۵:۴۱
اینقدر سطحی نگری که ارزش پاسخ نداره !!!! (13202)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۸ ۱۰:۰۱:۰۷
چرا اینجوری گذاشتی من در جواب مقصودی حیا کن زده بودم سطحی نگری (13205)
 
خمول خان
۱۳۹۲-۰۷-۲۸ ۰۰:۵۱:۲۹
سلام سربدار ، مانده نباشی
این چند خط را برای جان جانان و خان والا نگاشتم . باشد که عاشقانه بارمان کنند .
ای جان جانا و ای خان والا چرا اینقدر غریبه می زنید . شما که اهل داری چرا بر نداری بنیه تکیه زدید.
آی آی غصه ام گرفته به این در و دیوار که سیاه می شن . که بیخود و بی جهت سیاه می شن .
ای جان جانا مصلحت اندیشی تا کی ؟! می دونم سخته اما مگه نه اینکه گفتید اگه اون بالایید برای حل و فصل مشکلات این پایینه ، پس تو رو جان عزیزت ، جان جانا بگذر از نامت ... بگذر از رسمت که تو "تکیه بر جای بزرگان زده ای" که همشون گذشتن از جانانشون .(اعضای سابق شورا به خود نگیرند ، منظور در اینجا پیامبران الهی است) از قربانی کردن نام و رسمت نترس .
جانا قربانی بده در راه خدا اما نه از حق مردم ، که از حق خودت . سر بریدن خادم مردم ؟؟؟!!!!
قرار بود حافظ حق مردم باشی نه درگیر روزمرگی !!! نکنه مصاحبه ی دیگه ای سال دیگه از جان جانا بخونیم و بفهمیم باز هم درگیر مصلحت اندیشی بوده؟؟؟؟
نکنه این مصلحت بشه روزمرگی ، بشه عادت ، بشه مرض .
آی آی آی جان جانا من فکر می کردم شما خیلی جرات دارید که کاندید شورا شدید اما حالا فهمیدم که هر کی کلنگ داره جرات داره ... به جان جانا قسم اگه زودتر پی به این موضوع می بردم با برگ رایم یک کلنگ هم پیشکش می کردم .
اما درکل شرمنده نباش جان جانا که به ظن خان والا ان شاءا... درست می شود .

عاقل بكنار آب تا پل ميجست ديوانه پا برهنه از آب گذشت ! (13192)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۸ ۰۸:۲۰:۲۶
خمول خان به گمونم ناخوش احوالی ها؟! (13196)