کد مطلب: 11208
 
این بار توسط دفاتر پیشخوان دولت/
سرکیسه کردن مـردم سبزوار با حـربه قطع یـارانه
چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۴
۱۲
 
چند روزی است که این شایعه در بین مردم رواج یافته که در صورت عدم ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان دولت یارانه نقدی خانوار حذف خواهد شد.
به گزارش سلام سربدار، این شایعه به قدری در بین مردم دهان به دهان شد که مارا برآن داشت تا سری به یکی از این دفاتر زده و از نزدیک موضوع را بررسی کنیم،آیا یارانه نقدی مان قطع خواهد شد یا نه؟

به بهانه تعویض دفتر چه سلامت در یکی از دفاتر پیشخوان بودم که متوجه ازدحام مردم در یکی از قسمت ها شدم بله درست حدس زدم مردم برای ثبت نام کارت ملی هوشمند آنجا بودند مدارک در دست و به ازای هر فرد یارانه بگیر در خانواده ۵هزار تومان حق ثبت نام برای دفتر پیشخوان.

تقریبا متوجه شدم که قضیه از چه قرار است که پیرمردی با چهره آفتاب سوخته برای کاری غیر از کارت ملی هوشمند نزد مدیر دفتر رفت، جالب بود که آقا ی مدیر با لحنی که سعی در ترغیب برای ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند داشت به وی گفت: حاج آقا کارت ملی هوشمند گرفتی ؟ و جواب شنید کارت ملی هوشمند چیه دیگه و بعد با حالت تسمخر آمیزی مجدد گفت: باید کارت ملی هوشمند بگیری تا یارانه تو قطع نکنند.

دلیل مدیر دفتر برای پیرمرد هم جالب بود، اخبار تلویزیون اعلام کرده اگر برای کارت ملی هوشمند ثبت نام نکنید یارانه نقدی خانوار قطع میشه.

پیرمرد هم با عجله ای که برای جلوگیری از قطع یارانه که شاید تنها درآمد زندگی اش بود اقدام به ثبت نام کرد و ۲۵ هزار تومان ناقابل را به ازای ۵نفر یارانه بگیر پرداخت کرد.

اما واقعیت این موضوع چیست آیا به راستی عدم دریافت کارت ملی هوشمند سبب خواهد شد تا یارانه قطع شود ؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، میدری معاون رفاه و اموراجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار شبکه خبر افزود: بر اساس ماده ۴ آئین نامه اجرایی از ماده ۷ قانون هدفمند سازی یارانه ها، افراد بالای ۱۸ سال که تا کنون کارت ملی خود را دریافت نکرده اند، حداکثر تا ۱۵ بهمن فرصت دارند تا برای دریافت کارت ملی خود اقدام کنند.

تا اینجا متوجه شدیم که امکان قطع یارانه افرادی که وجود دارد که از ابتدا برای دریافت هیچ نوع از کارت ملی اقدام نکرده اند اما این مسئله مورد سوء استفاده برخی از دفاتر قرار گرفته است و عدم دریافت کارت ملی هوشمند برای تمام افراد را دست مایه درآمدی برای خود کنند.

برای دریافت اخبار دقیق تر از کارت ملی هوشمند به سراغ رئیس اداره ثبت و احوال سبزوار رفتیم وی نیز این خبر را تایید کرد که تنها افرادی نیازمند ثبت نام کارت ملی هوشمند هستند که تا کنون هیچ کارت ملی نداشته اند و این موضوع از ابتدا وجود داشته و تنها مربوط به یارانه و یا قطع آن نمی شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : بصیر سبزوار


مهدی
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۰۶:۲۱:۴۱
همشهری هامون از پشت کوه اومدن ایا؟؟؟؟ خوبه این همه اطلاع رسانی هست..... واقعا ک (39816)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۱۰:۰۰:۰۷
از پشت کوه نیومدند داداش
به مسئولین بی اعتمادند. دولتی که شب می گه می خوایم یارانه ی پولدار رو حذف کنیم و عرضه شو نداره.
یه روز می گه اونایی که کد ملی ندارن رو حذف می کنیم. یه روز یه چیز دیگه....

یه روز روحانی یه چیز می گه نوبخت تکذیب می کنه
واز نوبخت یه چیز می گه معاون اول رد می کنه....

حالا فهمیدی ؟؟؟ از پشت کوه نیومدن و شما ظاهرا از پشت کوه اومدی با این ادب و وقاحتت (39822)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۱-۱۰ ۱۹:۴۴:۰۲
خوشم میاد سیاست همه جا جواب میده و راحت افکارمون و عقاید نظرمون رو همینجور الکی بروز میدیم در رسانه ها.... از پشت کوه اومدن من بسی راحت تر است از این جور انگ سیاسی زدن به نظامت و مسولای کشورت... هر کسی یه بدی داره یه خوبی حالا یکی کمتر یکی بیشتر. این دلیل نمیشه بیای تو اینجا حرفاتو رک بزنی. (39866)
 
امین
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۱۳:۲۰:۳۲
سلام میدونم نظر من شاید ثبت نشه اما سایت شما فقط میخواد دولت اقای روحانی رو خراب...بزارین مردم نفس بکشن تازه داریم به بازارهای جهانی وارد میشیم لطفا با اینجور مطالب مردم رو درگیر نکنید...زنده باز روحانی..زنده باد ظریف...در ضمن یارانه ها رو مردی به مردم داد که 8 سال بیچاره کرده بود کل کشورو (39829)
 
m
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۱۵:۳۵:۱۱
درود بر شرفت
خوب گفتی (39831)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۱۷:۵۱:۳۵
حالا خوبه که اتفاقی نیفتاده نه چیزی ارزون شده. نه رونقی تو بازار

مردم جواب روحانی رو هفت اسفند می دن (39834)
 
...
United States
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۱۸:۵۹:۳۹
چه گلی زدن به سرما و مملکتمون روحانی و ظریف که اینجوری طرفداری میکنی اصلا تا به حال یه خط از توافقشونو خوندی که این حرفا رو میزنی .الان دقیقا چه اتفاقی افتاده که شما میخوای نفس رررررررررراحت بکشی !!!!!!!!! (39837)
 
امین
۱۳۹۴-۱۱-۰۹ ۱۰:۲۲:۰۸
گلی نزده اما عین 8 سال دولت قبل سیاه بختمون نکرد...از تحریم ها بگیر تا گرونی های 1 شبه...بازار ارز یادت رفته...بازار خودرو...و...مسکن مهر که یا خونه هاشون نصفه و نیمس یا 2 برابر پولی که گفته بودن رو گرفتن...این دولت شاید کاری نکرده که به نظرم کرده اما سیاه بختمون هم نکرده (39846)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۱۲ ۰۹:۵۱:۰۶
سیاه بختت کرده حالیت نیس بزار بعدا گندش درمیاد الان که همه چی گل و بلبله برا یه عده (39903)
 
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۲:۲۸:۴۱
شما خوندی؟ (41483)
 
آرمان
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۱۸:۵۹:۱۲
وقتی نظارت و برخورد جدی نباشه همین میشه دیگه....!!! (39836)
 
غائبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۱-۰۸ ۲۱:۴۷:۰۴
آقایی که این متن رو نوشتی !
اگر فردا از همین بهانه استفاده کردند که هر کس کارت هوشمند نداره
رایانه قطع ! تمام !
اون وقت شما جواب مردم رو می دی ؟
بذار ثبتنام کنند . کار از محکم کاری عیب نمی کنه . (39841)