کد مطلب: 10614
 
یک وعده ی سرخرمن دیگر برای راه آهن سبزوار
چهارشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲
۹
 
رمضانعلی سبحانی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سبزوار با بیان اینکه وضعیت فعلی راه‌آهن سبزوار از سال گذشته سرعت بیشتری گرفته است، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۰ کیلومتر آماده ریل‌گذاری شده و در مرحله بالانس است که باید انجام شود.

وی با بیان اینکه مابقی مسیر حدود ۵۰ در‌صد پیشرفت فیزیکی برای زیر‌سازی داشته است، افزود: در سفر وزیر راه و شهرسازی مسیر ریلی سبزوار در لیست تامین ریل قرار گرفت و در حقیقت ابزار و لوازم فراهم شده تا پروژه راه‌آهن سبزوار سرعت بیشتری پیدا کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ‌با بیان اینکه تامین اعتبار این پروژه از طریق اوراق مشارکت و صندوق توسعه پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: برای تامین اعتبار مسئولان قول پیگیری جدی را داده‌اند که اگر این امر نهایی شود راه‌آهن سبزوار تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

سبحانی‌فر ‌در زمینه آزاد‌راه حرم تا حرم یادآور شد: در این پروژه قطعه سبزوار فعال‌ترین قطعه در استان است که حدود ۲۰ کیلومتر آن زیرسازی انجام شده و آماده آسفالت است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ کیلومتر مسیر نیز بازگشایی شده و پیشرفت مناسبی داشته است، ادامه داد: قرار شده که مطالعات آن انجام شود و اگر شرایط فراهم باشد این مسیر سرعت بیشتری پیدا کند و بحث آسفالت در دستور کار قرار گیرد که امیدواریم این مطالعات انجام شود و پروژه سرعت یابد.
Share/Save/Bookmark


شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۱۳:۱۹:۰۵
درود بر سبحانی فر و محسنی که واقعا در این دوره که کشور در بحران بی پولی بسر میبرد بانفت چهل دلاری که والانصاف خیلی تلاش میکنند.مثال واضحش همین راه اهنه که در این دوره پیشرفت خیلی خوبی داشته که نسبت به دورهای قبل که راه چمنی و سید ابادی و بزرگیان بودن که کشور هم پول داشت ولی پیشرفتی نداشت ولی الان که این دو نماینده تلاش میکنند و کار های عمومی زیادی انجام گرفته رقیبان دارن این دو نماینده رو تخریب میکنند/تاعکسی از این دو نماینده در مجلس دیده میشه میگن موقعه انتخاباته باز .به وزرا تذکر میدن میگن این تذکرات فایده نداره .وزیر میارن سبزوار میگن برای انتخاباته.یه مقدار انصاف داشته باشید/ (36279)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۲۳:۲۱:۵۹
فقط باید تاسف خورد...
... (36287)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۰۰:۲۳:۳۰
آق مهندس رامضان از قدیم از این قول ها زیاد می داد اصلا اینجور قول دادن ها در خون و پوست خانواده است. اما امسال به خاطر ترس از حضور ... بدجور ترس برش داشته و شب و روز از این روستا به اون روستا خودش را می زند و قول های رنگارنگ می دهد تا شاید به هر شکل و طریقی شده دوباره نماینده باشد (36298)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۰:۰۴:۳۷
متاسفم برای شما که ادب ندارید و از حسودی میترکید وگرنه فردی که اسم و فامیل یک شخص اونم نماینده یک شهر را به حالت مسخره مینویسه نباید نظر بده و برای سلام سربدار هم متاسفم که اصلا توجهی به این مسائل نداره.واقعا جای تاسف داره (36309)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۶:۲۴:۵۹
حتي شنيديم و تو رسانه ها خونديم که گفتن مي خواهند ايستگاه راه آهن را که هنوز نه به داره و نه به باره، داخل شهر بسازند.
اتفاقا به نظر من اگر مسئولان اينده نگر باشند بايد ايستگاه (اگر بالاخره بعد از 50 سال راه اهن سبزوار درست بشود) با يک فاصله منطقي خارج شهر ساخته شود. به چند دليل:
- اگر بخواهيم يک ايستگاه پيشرفته و به روز و آبرومندي بسازيم زمين وسيعي مي خواهد که همه امکانات لازم براي ايستگاه در آن ديده شود چنين زمين وسيعي داخل شهر نداريم بنابراين ايستگاه بايد بيرون شهر اما با يک فاصله منطقه ساخته شود. ايستگاه نيشابور با ببينيد که حالا داخل شهر قرار گرفته است و چه وضعي دارد.
2- ايستگاه گاه به روز و پيشرفته ديگر فقط محل سوار و پياده کردن مسافر نيست بلکه بسياري امکانات جانبي فرهنگي و غيره مي خواهد که چنين فضايي در داخل شهر نداريم.
3- ساخت ايستگاه در شهر يعني اين که ريل وارد شهر شود و براي اين بايد بخش هاي قابل توجهي از مناطق مسکوني تخريب و بازسازي شود که اين هم هزينه بر است و هم زمان زيادي مي گيرد و کار را عقب مي اندازد. بويژه که اگر اين خط ريل بخواهد ادامه هم داشته باشد باز مشکل بدتر مي شود.
4- ايستگاه سبزوار ان شا لله اگر بالاخره راه اندازي شود قرار است مسافران کل منطقه سبزوار را جوابگو باشد اگر ايستگاه داخل شهر باشد کلي مشکلات جانبي دارد که قابل پيش بيني نيست. علاوه بر اين که اين ايستگاه قرار است يک ايستگاه تجاري منطقه سبزوار هم باشد و جوابگوي بخش باري و تجاري هم باشد و اين کلي فضا و مسائل جانبي دارد که در داخل شهر چنين چيزي امکان پذير نيست.
5- ايستگاه داخل شهر غير از بحث حمل و نقل مسافر هيچ مزيتي ندارد بلکه کلي مشکلات دارد. بحث مسافر را هم به راحتي با يک خط اتوبوس و تاکسي مي شود حل کرد. اما مشکلات ايستگاه داخل شهر به اين راحتي ها قابل حل نيست.
پس مسولان و نمايندگان محترم فريب ظاهر داخل شهر بودن ايستگاه را نخورند و آينده نگر باشند و منطقي تصميم بگيرند. (36289)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۰۸:۵۷:۴۸
20 کیلومتر آماده ریل گذاری در مرحله بالاست (یا بعبارتی تراورس) است نه بالانس... لطفا عبارات را صحیح بکار ببرید. (36290)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۲:۳۸:۰۸
این راه آهن راه آهن بشو نیست! از ما گفتن.یک دستک مسخره است که کرایه آژانس ندهی بروی جوبن یا سلطان آباد .اگر از همان اول این هزینه صرف فرودگاه و یا میدان ورودی و با کمربندی شهر می شد عزت بیشتر نصیبمان می شد. (36292)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۱:۱۲
نه محسنی خوبه محسنی (36313)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۷:۰۷
پاشین جم کنین بابا .4 سال پیش موقع نامزدی محسنی همه مردم شاهدن که چقد آقای محسنی تلاش کردن که تو تبلیغاتشون و ستاد های انتخاباتی و سایت شخصی خلاصه هر جای که به ذهنتون برسه برای همین دستک راه آهن تبلیغ کردن و سر مردم شیره مالیدن..خب حالا از اون موقع تا الان 4 سال گذشه چرا کاری نشده .خوب مشخصه دیگه عوام فریی بوده همش.آی آقایونی که از پاچه خواری این نماینده ها هستید بترسید از روزی که این دروغ هایتان حق ناسی میشه بر گردنتون. (36329)