کد مطلب: 12162
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار:
رفع فقر و ایجاد اشتغال برای جوانان از مهمترین حقوق مردم در دفاع از عزت ملی است
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۳
 
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار با بیان اینکه گره گشایی اقتصاد به دست جوانان همین مرز و بوم است، گفت: امروز ما دفاع از حق مردم، رفع فقر و محرومیت و ایجاد اشتغال برای جوانان را از مهمترین حقوق مردم در دفاع از عزت ملی می دانیم.
به گزارش سلام سربدار، سید وحید دلبری، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار، امروز در خطبه های پیش از نماز جمعه شهرستان سبزوار گفت: خداوند را شاکرم که این فرصت در اختیارم قرار گرفت تا در جمع شما نمازگزاران انقلابی حضور یابم.

وی با تسلیت ارتحال امام جمعه فقید سبزوار، حجت الاسلام ابراهیمی خدمت مردم شهیدپرور سبزوار و خانواده ایشان بیان کرد: همچنین انتصاب حجت الاسلام مقیسه را به امامت جمعه شهرستان تبریک عرض می‌کنم.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار خطاب به امام جمعه جدید شهرستان سبزوار، حجت الاسلام مقیسه، ابراز داشت: می دانیم وجودتان منبع خیر و برکت برای شهرمان می باشد و می دانم همچون پدری دلسوز و مهربان راهنمای ما بوده و خواهید بود.

وی ادامه داد: به عنوان عضوی از بدنه دانشگاهی شهرستان از شما که مسئول شورای امر به معروف و نهی از منکر خواستارم رسیدگی به وضعیت حجاب و عفاف در شهرستان و دانشگاه ها توسط شما بعنوان دغدغه جدی ما، پیگیری شود.

دلبری ایجاد هیات عزاداری متحده جهت وحدت بیشتر هیات های مذهبی شهرستان و وحدت حوزه و دانشگاه و برگزاری جلسات متناوب با حضور روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان جهت وحدت رویه و نیل به سند اسلامی دانشگاه ها را از دیگر خواسته‌های بسیج دانشجویی از امام جمعه شهرستان عنوان کرد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار در ادامه سخنانش به یوم الله ۹ دی اشاره و تصریح کرد: مردم ایران پس از تحمل ۸ ماه آتش افروزی ، حمله به مردم بی دفاع، هتک حرمت هیات های مذهبی ، آتش زدن مسجد و سوت و کف زدن در روز عاشورا و... توسط استکبار جهانی، سران فتنه و پیاده نظام ایشان در داخل کشور، در نهم دی ماه سال ۸۸ پرونده ی فتنه آمریکایی صهیونیستی را درهم کوبیدید،.

وی با ابراز تاسف از اینکه متاسفانه مدتی است که عده ای صحبت از رفع حصر سران فتنه ای می‌کنند که لطمات جبران ناپذیری به نظام اسلامی زدند، گفت: این افراد فکر می کنند، گذر زمان می تواند گرد فراموشی بر گناه نابخشودنی فتنه‌گران افشانده، جنایت و خیانت آنان را از خاطر نظام و ملت ببرد.

دلبری بیان کرد: مدتی است در سطوح مختلف تلاش‌هایی برای ایجاد فضایی در کشور که ضمن آن فضا، از فتنه «حساسیت‌زدایی» شود! ایجاد شده و تمرکز این تلاش‌ها بر آن است که فتنه را تا سطح یک کدورت و هدف آن، یعنی براندازی و حذف ولایت فقیه را تا حد یک اعتراض و انتقاد ساده فرو کاسته، با یک صلوات فیصله دهند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار با بیان اینکه حصر مجازاتی برایِ گناهانِ نابخشودنیِ سرانِ داخلیِ فتنه نبوده و نیست، گفت: خواسته و مطالبه میلیونها نفر از مردم ایران در نهم دی ماه ۸۸، اعدام این خائنین بود که این خواسته کماکان پابرجاست.

وی با بیان اینکه فتنه سال ۸۸ از پیشنهاد کمیته صیانت از آراء توسط عده ای معلوم الحال و نامه بدون سلام و والسلام یکی از خواص خطاب به رهبر معظم انقلاب کلید خورد، ادامه داد: این نامه بعدها با خطبه نماز جمعه دشمن شادکن تکمیل و مایه امیدواری دشمنان کینه جوی امام و انقلاب شد. در این نامه از نشانه های خشم احزاب و گروه های همسوی خودشان در روزهای آینده خبر می دهند و در صورت عدم تحقق مطالباتشان، از آتشی سخن می گویند که دودش قبل از انتخابات قابل مشاهده است.

دلبری بیان کرد: امروز برخی می گویند کسانی که در حصر هستند مگر چه کردند؟! مگر قتل مرتکب شدند یا شراب خوردند؟! که باید گفت سران خائن فتنه «الفتنه أشد منا لقتل»کردند؛ سعی کردند نظام اسلامی را بد نام و غیرقابل اعتماد نشان دهند، دشمنان ما را امیدوار کردند و کاری کردند که شیمون پرز، نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی گفت سربازان ما در تهران علیه نظام می‌جنگند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در پسابرجام دیدیم که نمی شود با دیپلماسی لبخند و راه رفتن با کدخدا، امید به حل مشکلات کشور داشت، تدبیر لبخندی که سه سال وقت یک نظام را می گیرد و هزینه های گزافی را نیز به آن وارد می‌کند.که البته تجربه تلخ، ولی خوبی برای آن عده بود، که فکر می کردند با نگاه به بیرون، می توان کشور را اداره کرد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار در خصوص پیگیری مطالبات اقتصادی و معیشت مردم، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰۰ روز از ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» توسط رهبر معظم انقلاب به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گذرد؛ آیا واقعا اقدام و عمل انجام گرفته، در سطح مطالبات معظم له بوده است؟! آیا وقت آن نرسیده که اعتراف کنیم؛ رکود فعلی، افزایش و تعمیق فاصله طبقاتی و کم شدن سهم مستضعفین از سفره انقلاب در جامعه، ناشی از بی توجهی به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است؟!

دلبری ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند گره گشایی اقتصاد در لوزان و سویس نیست بلکه به دست جوانان همین مرز و بوم است. امروز ما دفاع از حق مردم، رفع فقر و محرومیت و ایجاد اشتغال برای جوانان را از مهمترین حقوق مردم در دفاع از عزت ملی می دانیم و معتقدیم دولتمردان آنچه برای حفظ حقوق ملت، هرچه خدمتگذاری خالصانه انجام دهند،کم است.

وی با بیان اینکه مبارزه با فقر، بدون مبارزه با فساد و تبعیض نمی‌شود، خاطرنشان کرد: زشتی حقوق‌های نجومیبه اندازه‌ی کارتن خوابی و اخیرا گور خوابی، مایه شرمساری است و نگاه لیبرالی عده ای تحصیل کرده غرب، که ذات آن افزایش فاصله‌ی فقیر و غنی است، نمی‌تواند حامی مظلومین و فقرا باشد. هیچ جای انقلاب این نبود که کسانی که حقوق نجومی گرفتند را ذخیره نظام معرفی کنند!!

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی سبزوار ادامه داد: دولت تدبیر ویژه ای برای مدیریت هردو معضل نجومی بگیران و کارتن خواب ها ارائه کند تا اصل اساسی نظام اسلامی که رعایت عدالت است محقق شود.

دلبری افزود: با وجود شعارهای متعدد دولت در حوزه کاهش تورم و رکود، مردم تغییری در سفره‌های خود احساس نمی‌کنند، امروز تورم و نگرانی بر مردم تحمیل شده است. وضعیت امروز نشان می‌دهد مردم با شرایط سختی مواجه هستند و دولت باید تمام توانش را در عرصه اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم بکار گیرد و این مطالبات،خواست آحاد ملت است.

وی در پایان یادآور شد: بار دیگر به دولت مردان عزیز یاد آور می شوم که در انتخابات سال ۹۶ ، مردم انقلابی و فهیم ما، به عمل رای می دهند، نه به وعده های دست نیافتنی.
Share/Save/Bookmark