کد مطلب: 5087
 
وعده شهردار به 'نورجهان'برای عملی کردن قول هایش:
اگر دوباره شهردار شوم، پرداخت می کنم!
سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۸
۲۹
 
نورجهان با قولی که شهردار داده بود خانه اش را تعمیر کرد تا زمستان سقف خانه بر روی شوهرش چکه نکند. قرار بود هزینه های او را طی سه ماه برایش واریز کنند. حالا نور جهان پنج ملیون تومان قرض دارد و تنها سرمایه اش جانبازی است که مایه برکت خانه اش است. طلب کارها طلبشان را می خواهند و او تنها امیدش به خداست.
اگر دوباره شهردار شوم، پرداخت می کنم!
 
اشاره: در اردوی جهادی روستای «مچ» با جانباز غلامحسین عرب نخعی آشنا شدیم. به علت گزارش رادیو و پوشش "سلام سربدار" از زندگی او، شهردار و چندی از شورای شهر در برف و یخ بندان زمستان، راهی سفری ۷۰ کیلومتری شدند. مسئولین قول هایی دادند که «نور جهان» به آن ها نیازی نداشت. او خدا را شکر می کرد. اما حالا قول هایی که مسئولین داده اند، برای همسر این آزاده دردسر هایی را به وجود آورده است. در زیر گزارشی از سفر به روستای مچ و پیگیری از مسئولین آمده است.

* زمستان ۱۳۹۱

کیلومتر شمار مردد بود. گاهی از ۱۴۰ جلو می زد و گاهی عقب می ماند. ماشین پشت سر، شهردار و رئیس شورای شهرستان را به دنبال ما می آورد. هوا سرد بود. سردی هوا را از صفر تا منهای ده درجه اعلام کرده بودند. از ناهنجاری ها و نابسامانی های اجتماعی شهرستان حرف می زدیم و راه را کوتاه می کردیم؛ از مردی که دو دخترش را مجبور به خودفروشی می کند تا کسب درآمد کند، تجملاتی که آفت زندگی شده است، کم تحملی ها و بی صبری ها، آمار طلاق، قتل و جنایت و ...

تمام راهِ بیابانی، پوشیده از برفِ بکر و دست نخورده زمستانی بود. هر چه جلوتر می رویم جاده ها بیشتر مملو از برف است. دنده ها به ناگزیر کم می شود. سنگینی برف بر سنگینی دنده ها می افزاید. در نمازخانه ششتمد توقفی کوتاه داریم و در آموزش و پرورش توقفی طولانی. پیرمردی هم از اهالی روستا را لب جاده سوار می کنیم و هم قطار ما می شود. حال جانبازمان را می پرسیم. می گوید: «نمی تواند حرفی بزند تا بفهمیم حالش چه طور است.»

در کربلای ۵ موجی می شود. ۱۲ سال پیش در اثر همان موج انفجار با موتور سیکلت به زمین می خورد و قطع نخاع می شود و از آن سال تا کنون بدون یک کلام حرف یا حرکتی بر روی تخت دراز کشیده است.

عاقبت ساعت ۱۳ به مچ می رسیم. برف تمام طول جاده خاکی را گرفته است. ماشین، زنجیر چرخ ندارد و چندین بار سُر می خورد. مسیر کوچه را پیاده می رویم اما ماشین را تا در خانه می آورند تا چند نایلن و کیسه مواد مصرفی و غذایی را داخل خانه بگذارند. چندین بار به در می کوبیم اما جوابی نمی شنویم. در باز است. با «یا الله یا الله» داخل حیاط می رویم تا اینکه صاحب خانه متوجه حضور ما می شود.

چراغ زندگی این خانه را خورشید روشن نمی کند. او خودش «نورجهان» است. هیچ کس نمی تواند به این جانباز غذا بدهد. حمامش ببرد، از این شانه به آن شانه بگرداندش تا زخم بستر نگیرد. نورجهان خودش به تنهایی باید همه کارهای شوهرش را انجام بدهد. در این دوازده سال بیش از نیم روز از خانه دور نبوده است. او تنها می تواند بین دو وعده غذایی غلامحسین بیرون برود. بارها دکترش به مریض ها آدرس داده است تا بیایند و ببینند و بپرسند چه طور از شوهرش پرستاری کرده که زخم بستر نگرفته است. نورجهان لبخند می زند و می گوید: «با همه این کارهایی که برایش می کنیم سختمان نیست. خداوند زندگی را برایمان سخت نگذاشته است.»

روزهای بارانی سقف خانه غلامحسین چکه می کند. دو پسرش بیکارند. غلامحسین به خاطر از کار افتادگی حقوق ماهیانه می گیرد. با همه این حرف ها تنور خانه نورجهان گرم است. لبخند رضایت از لبش نمی افتد و همچنان شوهرش را دوست می دارد.

چند سال پیش نماینده های شهر به دیدنش آمده و قول هایی داده بودند که عملی نشده بود. نامه به رئیس جمهور هم که نمی دانند در کدام اداره گم و گور شده است. نورجهان اصرار دارد که همین قدر که آمده اید دستتان درد نکند. با غلامحسین و تمام اعضای خانواده اش عکس می گیریم. نورجهان اصرار دارد که بمانید و غذایی بخورید. وقتی عجله مسئولین را می بیند، چند قرص نان و کمه محلی برایمان می آورد. به عنوان برکت خانه اش می گیریم. راه می افتیم. پسر بزرگش را تنها گیر می آوریم و تاکید می کنیم که همین فردا برای قول های مسئولین دست به کار شود. برای پیگیری ماوقع، شماره تلفن هایمان را رد و بدل می کنیم.

در راه یکی سوال می پرسد: «وضع و زندگی این جانباز چه طور بود؟» و راننده جواب می دهد: «جانباز تنها نیست. باید بگویی این جانباز و همسرش. این دو از هم جدا نیستند.»

* تابستان ۱۳۹۲

انتخابات برگزار و اعضای شورای شهر انتخاب شدند. دفتر شورای شهر پس از انتخابات مملو از نیازمندانی است که می گویند: «برایشان تبلیغ کرده ایم.» حالا آمده اند تا اعضای شورا خوشحالشان کنند. اما اکثر شورا یا مرخصی هستند و یا اصلا هوایی نمی شوند. یکی از نامزدهای شورای شهر می گفت: «حامی محرومین شده ایم. ۲۴ ساعته تلفنمان روشن است و پاسخگو هستیم. هر کسی از هر جایی مشکلی دارد، زنگ می زند.» حالا که منتخبین مشخص شده اند ما خبرنگاران پیدایشان نمی کنیم، چه برسد به مستضعفین!

نورجهان با قولی که شهردار داده بود خانه اش را تعمیر کرد تا زمستان سقف خانه بر روی شوهرش چکه نکند. قرار بود هزینه های او را طی سه ماه برایش واریز کنند. او خانه اش را تعمیر کرد. اما حالا که انتخابات تمام شده است، همه مسئولین با دنده سنگین حرکت می کنند. برای گرفتن خبر شهردار بارها و بارها تماس گرفتیم. مدت ها انتظار کشیدیم و در نهایت پس از یک ماه خبری از طرف شهردار به ما رسید: «اگر برای این دوره هم شهردار شدم پرداخت می کنم.» ای کاش به حرمت نان و کمه ای که خوردیم زیر قول هایمان نمی زدیم.

حالا نور جهان پنج ملیون تومان قرض دارد و تنها سرمایه اش جانبازی است که مایه برکت خانه اش است. طلب کارها طلبشان را می خواهند و او تنها امیدش به خداست.
Share/Save/Bookmark


غریبه
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۹:۱۰:۵۱
تا به حال کدوم شهرداری دیدی که بره از این قشر ادما سر بزنه.
تا کوچه غربتا.و..............
شهردار سبزوار اگه شهردارم نباشه اینقدر به اینو اون کمک کرده که جار زدن نداره شمایید که به خاطر 5 ملیون دارید جو سازی میکنید .خدا با خوبان است. (10665)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۸ ۰۶:۰۳:۴۱
و حتما هم به نظر شما آق حسین جزء خوبان است ؟؟؟؟؟ (10749)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۰ ۱۷:۴۲:۰۵
آق حسین فکر کن این پسر بنده خدا هم یکی از فامیل های تو بود که از سررود برداشتی آوردی در شهرداری چپاندی، فکر کن خانه این بنده خدا هم یکی از واحدهای آپارتمان هایی است که.... فکر کن کل خرج خانه این بنده خدا به اندازه یک برج اجاره ای بود که در آپارتمان آقای س آن بساز و بندازی بودی که به صورت رایگان می نشستی و در عوض آن هر امتیازی که می خواست به او می دادی و یا فکرکن کل مخارج او یک صدم که هیچی یک هزارمی بود که در یک برنامه حیف و میل میکردی. نیازی نیست که بزرگترین پرچم رو با صدها میلیون تومان نصب کنی و هر دو هفته مجبوری اون پارچه رو پاره میشه هی دوباره سفارش بدی و نصب کن در حالی که پرچم افتخار این کشور امثال غلامحسین عرب نخعی شوهر فداکار این زن است که با آن هم ایثارگری کرد آرام آرام آب می شود و برخی از مسئولین که حتی در کل خانواده آنها یک نفر روی جبهه و ایثارگری رو ندیده است بر صندلی های مدیریتی تکیه می زنند و به ریش این اسناد افتخار ایران اسلامی می خندند.
ولی
وای اگر از پس امروز بود فردایی (10830)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۹:۲۲:۰۹
شهردار دو تا قول به نورجهان داد یکی استخدام فرزندش .که انجام شده .قولهای دیگری هم داده که اعمال شده .این یکی هم داره اعمال میشه و تا حدی هم انجام شده
چرا شما در این ایام دست به تخریب دوباره مقصودی زدید نمی دونم (10666)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۰۶ ۰۹:۵۸:۳۱
چرا دروغ می گی؟ پسر نورجهان کجا استخدام شهرداری شده؟
من موندم چرا دروغ می گین شماها (10707)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۱ ۰۷:۰۰:۲۹
چرا فکر می کنی تا یک نفر دروغ های یک مدیر را بیان می کند قصد تخریب او را دارد. مدیری که به خود اجازه می دهد به راحتی عوام فریبی کند و دروغ بگوید حقش این است که تخریب شود. ولی فکر کنم شما بدجور از این انتقادها می ترسید که اینجوری به همه کس حمله می کنید و برای ادامه بخور بخور خودتون از هر کاری روی گردان نیستید (10848)
 
کوروش کبیر
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۸:۳۴
سلام سربدار تو ک کامنت می زنی نقد منصفانه ، عدالت راس اموره خبریه ماست ،،
ن بخدا جدی میگم با عقل جور در میاد که شهرداری مسئول نداری و گرسنگی ملت باشن ؟پس وظیفه استانداری و فرمانداری و بخش داری و دولت و وزیر چیه ؟ جدی با عقل جور در میاد؟ننویسن،، در نوشتن کمی وجدان داشته باشین
تو اتوبوس واحد بودم یه بنده خدایی می گفت یه خانمی رفته شهرداری تو دفتر شهردار گریه و زاری ک شوهرم تو کما رفته نیازمند پولیم...شوهرشم ن کارگر و ن کارمند شهرداری بود...!! خنده دار برام؟واقعآ چرا ؟سلام سربدار ، رصد کمی انصاف و وجدان داشته باشین لطفآ...!! (10668)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۹:۲۰:۰۱
کسي نگفته شهردار مسئول نداري مردم است اما
اولا شهردار نرود خانه نور جهان بنشيند و قولي را که نمي خواهد عمل کند و به زعم شما به ايشان هم ربطي ندارد ندهد
دوما شهردار يا قمپض تبليغاتي در نکند و از گرفتاري مردم براي خودش نردبان تبليغاتي نسازد يا وقتي مي سازد مرد باشد و پايش بايستد
سوما شهردار بفهمد در کشوري و شهري که اين همه گرفتاري و نداري هست فرداي قيامت نمي تواند جواب ريخت و پاش ها و سوء استفاده هاي خودش و اطرافيانش را بدهد
چهارما شهردار بفهمد که خدا از گناهان امثال وي در اصراف و هزينه هاي بيخود در دوران مسئوليتشان به اين سادگي نخواهد گذشت و داد مظلومان را که صاحبان حقيقي اين سرزمين هستند از امثال ايشان خواهد ستاند (10689)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۶ ۰۸:۲۳:۴۰
(10704)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۰۹:۵۳:۵۵
سلام
- نه آقاجون پسر نورجهان را هم استخدام نکرد. پسرش بر اساس قول شهردار آمد شهر يک هفته سر دواندند و او که در شهر جا نداشت گذاشت رفت. مي توانيد زنگ بزنيد بپرسيد.
- اي کاش موقعي آقاي مقصودي از خانه نورجهان با راديو مصاحبه کرد و قول داد به فکر پرداخت قول هايش هم بود. صداي شهردار روي همين سايت هست مي توانيد جستجو کنيد. (10670)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۰:۳۰:۰۲
یک جور حرف میزنید انگار شهردار به همین یک نفر کمک کرده که درست گذاشتید رو این یک مورد. شهردار به خیلی ها کمک کرد نمونش همون آقایی که میخواست تو روستا کارگاه خیاطی راه بندازه و هیچ نهاد مربوطه ای کمک نکرد ولی شهردار کمکش کرد که تو برنامه تلنگر هم پخش شد. واقعا متاسفم (10671)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۸ ۰۶:۰۶:۴۵
میشه بفرمایید کدوم روستا بود ؟ در ثانی مگه آقای شهردار از جیبش کمک کرده که این همه ادعا دارید. خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طایی شدن آسان بود (10750)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۰:۴۷:۳۷
جانبازان همیشه در غربت هستند. برای مستضعفی که ندارد و نمی تواند، برای اداره ای که دارد و می تواند، چرا سر دواندن؟ شما که مطلع هستید به جای این که حرف را عوض کنید بگویید اگر قول داده چرا عملی نمی کند؟ (10672)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۲:۳۸:۱۸
بگو چرا مقصودی فک و فامیلاشو سرریز کرد تو شهرداری ... تا از پول بیت المال بیان تو اینترنت و قربون صدقه فامیلشون برن. خجالت بکشید بخاطر منافع خودتون از مقصودی .... حمایت نکنید. از خدا بترسید... (10675)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۷:۳۶:۵۹
حالا من بهت بگم چرا عده ای خاص تو را اجیر کرده اند تا بیایی تو اینترنت .مقصودی را تخریب کنی .خوبه (10686)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۸ ۰۶:۰۸:۳۲
ولی مو باتگایوم که دیگه د سررود و سرمزار یکی نمونده بی که آق حسین به شهرداری نیورده بیشه (10751)
 
م
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۲:۳۹:۱۲
خدا ازش نگذره که انقدر... (10676)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۲:۵۴:۴۸
حکایت اون بنده خدا تو برزخ
ای خدا اگر دوباره به دنیا برگردم اینقدر برات نماز می خونم روزه می گیرم خیرات میدم و.... (10678)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۳:۲۴:۱۹
. خجالت بکشید بخاطر منافع خودتون از مقصودی حمایت نکنید. از خدا بترسید. (10680)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۵ ۱۸:۴۴:۴۹
شما چرا خجالت نمی کشید به خاطر منافع خودتون مقصودی را تخریب می کنید (10688)
 
مفتخرم سبزواری ام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۰۶ ۱۰:۰۸:۲۶
با سلام به همگی دوستان
من یه شهروند عادی هستم و سیاسی نیستم ولی در مورد اقای مقصودی همین بس که شخصیت و عملکرد ایشان امروز مورد قبول اکثریت مردم شهر سبزواره و این از همه چیز مهمتره و بقول معروف "میزان آرا مردمه" (10708)
 
کی قبادی
۱۳۹۲-۰۶-۰۶ ۰۸:۲۸:۴۹
با سلام
اینجانب به عنوان کسی که این ماجرا رو از اولش پیگیر بود و به لطف حق این گزارشها برکت کرد و رادیو ایران با نورجهان مصاحبه داشت و در نهایت باعث شد آقای شهردار قول بده و بعدش هم مستندی از این زن رشید ایرانی ساخته بشه، به شهردار شدن یا نشدن آقای مقصودی و طرفدارا و غیر طرفداراش کاری ندارم، اما
مجدانه پیگیرم که قول آقای مقصودی حتما انجام بشه و آقای مقصودی هم بدونه که بهتره به قولی که داده عمل کنه، وگرنه حداقل اینجانب نمی توانم از این ماجرا بگذرم و تا رسیدن به مقصود پیگیر خواهم بود.
جناب مقصودی
در طی چهار روزی که من و گروه فیلمسازی در مچ بودیم، مردم روستا از شما به عنوان یک قدیس یاد می کردند. من از اینگونه تفکر مردم خوشحالم. بگذار مردم دید خوبی به شما داشته باشند و نکات منفی کار شما رو نبینن. اما اگر الان به قولتون عمل نکنید، اگر شهردار بشید دیگه لطفی نکردین و اگر شهردار نشین، حتما یکی از چهره ها منفور در بین مردم روستای مچ و بعد از اون در ذهن دیگر مردم می شید. بگذارید همانطور در ذهن بعضی ها یک قهرمان بمانید.
در ضمن ماجرای استخدام پسر نورجهان، محسن، هم از این قراره که وقتی اومده شهر، یک بیل و یک فرقان دستش داده اند و گفته اند کارگری کن. او هم حرف منطقی زده و گفته اگر قرار بود بیل و فرقان دست بگیرم، خب زمین خودم را شخم می زدم. برای همین بود که برگشت روستا و حالا کارگر خودش است و با کم و زیاد روزگار می سازد و لااقل دور و بر پدر مادرش است و کمکی به آنها می رساند. گرچه نورجهان بابت این قضیه از شما گله دارد، اما من مطمئنم که محسن حتما می تواند بار خودش را به مقصد برساند و نیازی به کارگری در شهرداری ندارد. حالا هم به عنوان نفر اول شورای روستا انتخاب شده و ان شاء الله به برکت حمایتهای مردم روستا، راه روشنی در پیش دارد.
اما آقای مقصودی عین جمله ای که به نورجهان در مورد خانه اش گفته ای چه بوده؟ اگر فراموش کرده ای، بابت یادآوری می نویسم. شما به ایشان گفته ای که کاری می کنم که تو دست به سیاه و سفید نزنی و خانه ات درست شود.
با ده میلیونی که شما به دو نوبت داده ای، ایشان و بچه هایش هم دست به کار شدند تا خانه بسازند، حالا علاوه بر اینکه دست به سیاه و سفید هم زده اند، قرض هم دارند و چشم به راه تکمیل قول شما هستند.
آقای مقصودی به عنوان یک انسان که قول داده ای و باید ردیفش را هم می داشتی که قول می دادی، نه به عنوان شهردار سبزوار، از شما تقاضا دارم که این مبلغ را به ایشان بدهی تا لااقل باری از دوش این شیرزن ایرانی برداشته باشی.

از سلام سربدار و دیگر رسانه ها هم تقاضا دارم تا به دور از تخریب، به طور مقتضی، تا رسیدن به نتیجه این قضیه را پیگیری کنند.

در پایان برای شما آقای مقصودی و خودمان، آرزوی سربلندی در پیشگاه پروردگار را دارم. 6/شهریور/ 1392 (10705)
 
۱۳۹۲-۰۶-۰۸ ۱۰:۱۶:۰۷
ایول کیقبادی که به دور از احساسات حامیانه یا مخربانه همه واقعیات رو گفت.
طرفدارای شهردار یاد بگیرید. (10752)
 
دانا
۱۳۹۲-۰۶-۰۶ ۱۸:۴۱:۵۷
این سوال واسه من پیش اومده که آیا آقای مقصودی قانونا حق داشته که از محل اعتبارات شهرداری پولی رو قول بده یا نه و اگر جواب منفیه چرا اینکار رو کرده؟حالا یه سوال دیگه:شواهد مطلع میگن تو انتخابات مقصودی قرار داشته که 30 میلیون تومن برای گزینه های مد نظر خودش خرج کنه پس یا اینقدر پول برای ریخت و پاش داره که اگه فرد خیری باشه از جیب خودش خیرات کنه یا برای مقصودی که خرج کردن در راه خیر براش سخته هزینه کردن در انتخابات هم که بی قانونیه میتونه از همون جیبی باشه که باهاش قمپز شخصی در کرده و قدیس روستا شده.حال اگه دوباره شهردار بشه و احتمال رسیدنش به کرسی مجلس بیشتر بشه جهت جلب نظراهالی و کسب رای در زمان انتخابات دست توی اون کیسه میبره تا خیر و سعادت دنیا و آخرت نصیبش بشه! انشاالله (10715)
 
حیران
۱۳۹۲-۰۶-۰۹ ۱۳:۳۵:۲۳
الان اخرش مقصود بدهد یا ندهد .اگه پول داده که می گید چرا داده .اگه ده میلیون را داده باقی را هم میده .حالا جرا داده ..بابا شما کی هستید دیگه اگه مقصودی موتورهزلرم بود پنچرمی شد ازدست شما
من موندم حیرون ازئدست این نظرات . (10786)
 
خسته
۱۳۹۲-۰۶-۰۷ ۱۱:۵۵:۴۹
سلام سربدار اگرعمه اش به دکتربرود خوب شود شیخنا ندارد.حسن پور /واقعا حسن پوراست /اگر خوب نشود یک مقاله دربیاورد که نگو/اگردامادشان به شهرداری برود خواهرش راضی باشد که خوب ولی وای اگربرعکس شود .چه شود/ شهردارکه چه عرض کنم شورای شهر ازالمانشان گرفته تاپیام آقایان همه برعکس جلوه می دهد.برادرخوبم حواهرگرامیم سلام سربدار دررابطه بامسوولین گزینشی ومنفعت شخصی کارنکن.ازهرجاکه بتو سودی میرسد تعریف بیجا نکن بردن آبروی مردم شرعا حرام است مطمئن باش( برسر خانوادهایتان پیش خواهد امد انشاالله به همین زودی).باید بعد حلالیت بطلبی گذاشتن نظر مردم هم بدست شماست ولی انرا هم گزینشی عمل میکنید.خداازحق خودش میگذرد ولی از حق مردم نه /این شهر اداره ورییس زیاد دارد. و.....یک سونگری وسیاه نمایی نکن/خواهرمن برادرمن /مسلمان باش ومومن/این سایت برای اطلاع رسانی است .آبروی شهراست سربدران اعتبارماست که شما برادر وخواهر محترمه فاتحه ان را خوانده اید/وقت مردم گرانبهاست بامقالات ونظریات بیهوده اشغال نکنید.ظرفتان خوب است مضروفش را عوض کنید/سایتی وزین ودرخورمردم فهیم سبزوار نه...../هرچند نمیدانیم بوجه شمارا چه کسی تامین میکند .خداکند وام دارکسی نباشید.اگرازجیب مردم است که خودبهتر میداند. کارهای خوبی درشهرمان شده آنها بگو .نیمه پرلیوان بگو نمیگوییم ضعف نیست .ولی امیدوارکردن بهتر است.خواهر من برادرم من سلام سربدار .چشم دل بازکن تاجان بینی/آنچه نادیدنی آن بینی/امید آن میرود که خداوند مارا به عنایات خود ودرسایه یتوجهات حضرت ولی عصر عجل...وسایه سارمقام معظم رهبری بصیرتی بخشد تا واقع گراباشیم /انشالله .آقاسلام بارها این مطلب رابرای سلام سربدار که حیف نام سلام وسربدار.ارسال کردم به همه گونه ولی بخاطر گزینشی عمل کردن ازگذاشتن روی سایت خوداری کرد لطفا شما انجام دهید.این سایت که عوامل آن معلو م نیست که کیستند وچیستند.فقط باعث بدبینی وآبروریزی شهراست.شهردارالمو منین شایسته ی بهترین هاست
سلام سربدار: حمید آقا از این نظرتان ذیل یکی دیگر از مطالب سایت استفاده کرده و بهره برده ایم. بعضی از مواردی که ذکر فرمود ناشی از آن است که جنابعالی هم صرفا نیمه خالی لیوان را می بینید و همه مطالب سلام سربدار (اعم از ایجابی و سلبی) را به یک چوب می رانید. در بعضی از مواردی هم که بیان داشته اید هم عقیده هستیم. و بهترین دعا را در حق ما کرده اید که ما نیز این دعا را در حق شما میکنیم: امید آن میرود که خداوند ما را به عنایات خود ودرسایه یتوجهات حضرت ولی عصر عجل...وسایه سارمقام معظم رهبری بصیرتی بخشد تا واقع گراباشیم. (10729)
 
دلسوز
۱۳۹۲-۰۶-۰۸ ۰۲:۲۲:۵۳
سلام سربدار نمیدونم میترسه که نمیاد یه نظر خواهی در مورد آقای مقصودی بذاره تا حقایق معلوم بشه چرا در بین مردم چالش ایجاد میکنی سلام سربدار. اگه طرفدار حق هستی یه نظر خواهی بذار البته اگه تو رای مردم دستکاری نمیکنی (10748)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۱۰:۴۵:۲۹
بر .....این شورا ... که مقصودی رو برکنار کردند.
در تاریخ سبزوار همچین شهرداری نداشتیم... (11023)
 
محمود ولایتی
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۰۳:۲۳:۵۸
اگر تمام جهان را به خانوادهاین قهرمان دفاع از کشور وناموس ملت هدیه کنند باز هم کم است خون همسر وفرزندان این جانباز قهرمان از تمام داشته های دیگران محروم است وانقضیهدرراهخدا معقولهای جداگانه است مردم ومسئولین بایدبا تمام قدرتنسبت به براوردن خواستههای انهاوفرزندانانهاومخصوصاهمسران فداکار این عزیزانکه دنیا را هزینه صفر اخرت کردندازخدا شفای عاجل راخواستارم با دیدن انها احساس غرور از یکطرف وناراحتی ازطرف دیگرواردمیشود (37429)