کد مطلب: 2053
 
در گفتگو با بازیکن تیم دو و میدانی سبزوار مطرح شد:
عدم توجه مسئولین به رشته دوومیدانی بانوان
جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۹
۵
 
مسئولین ورزشی سبزوار به این رشته بهای چندانی نمی دهند؛ مثلا ما در اینجا اصلا مربی نداریم و خودمان بصورت انفرادی تمرین می کنیم؛ به همین علت بانوانی که در این رشته فعالیت داشتند، کم کم کنار رفتند
تیم دوومیدانی بانوان ثامن الحجج سبزوار که در لیگ باشگاه های کشور به عنوان نماینده شهرستان سبزوار حضور داشته، دارای تنها یک بازیکن بومی است. فاطمه برزنونی، دانشجوی دانشگاه آزاد سبزوار تنها بازیکن بومی این تیم می باشد. برای دانستن دلیل عدم استقبال از این رشته، گفتگوی مختصری با وی انجام دادیم که در ادامه می آید:


* تا کنون در چه مسابقاتی موفق به کسب مقام شده اید؟

قهرمان آموزشگاههای کشور در سال ۱۳۸۷، نفر اول المپیاد ایرانیان در رشته پرش طول، مقام اول و دوم لیگ در سال گدشته و این فصل هم مقام اول رشته طول و دومی پرش طول و سومی ۱۰۰ متر و همچنین مقام قهرمانی تیمی با ثامن الحجج سبزوار در لیگ باشگاههای ایران.

* آیا از امکانات ورزشی سبزوار راضی هستید؟

پیست تمریناتمان خاکی است که همین پیست را هم فقط در ساعت های ۱۲ تا ۲ بعدازظهر یعنی درست در اوج گرما در اختیارمان می گذارند و مسلما تمرین در این ساعت ها بسیار سخت است. دیگر امکانات تمرینی مان هم بسیار ضعیف می باشد.

* علت پیشرفت نکردن دو و میدانی بانوان در سبزوار و اینکه شما تنها بازیکن بومی تیم سبزوار هستید را در چه می دانید؟

علت اصلی در این است که مسئولین ورزشی سبزوار به این رشته بهای چندانی نمی دهند؛ مثلا ما در اینجا اصلا مربی نداریم و خودمان بصورت انفرادی تمرین می کنیم؛ به همین علت بانوانی که در این رشته فعالیت داشتند، کم کم کنار رفتند.

* قراردادتان در این فصل راضی کننده هست!؟

بد نیست اما بابت تمرین های سختی که در طول سال انجام می دهیم و فشارهایی که تحمل می کنیم در مقایسه با دیگر رشته ها، مبلغ قرار دادهایمان خیلی کمتر است و حدود یک سوم هزینه ای هست که خودمان می کنیم.

* به نظر شما، چه باید کرد که در سالهای آینده تمام بازیکنان تیم سبزوار بومی باشند؟

یقینا باید روی نونهالان این رشته سرمایه گذاری کرد. هم اکنون تیم نونهالان سبزوار قهرمان استان است و در این تیم بچه های با استعداد زیادی وجود دارد که نباید به حال خود رهایشان کنیم و باید روی آن ها کار کرد که به امید خدا در آینده، سبزوار تیمی قوی در سطح کشور داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


maha
۱۳۹۱-۰۷-۱۵ ۱۹:۳۱:۲۲
خانمهای سبزوار از اقایان بااستعداد ترن (2215)
 
سيب
۱۳۹۲-۰۶-۰۸ ۱۶:۰۱:۵۸
بله خانمها بااستعدادترن ولي كيه توجه كنه (10759)
 
عاشق ولايت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۲۴ ۱۳:۱۹:۳۵
سلام خدمت دوستان
برتري ممكن مشمول آقايان و خانمها بشه
وملاك برتري اخلاق خوب و نيت خالص است و مرد و زن نداره.
سلامتي رهبر عزيزمان و افتخار آفرينان ديارسربداران صلوات (12210)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۱۱:۳۴:۰۵
از فامیلش مشخصه نیشابوریه (20200)
 
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۰:۳۴:۵۲
زرنگ از کجا فهمیدی/مواظب باش بلندت نکنند (26776)