کد مطلب: 11360
 
با چراغ سبز فرماندار سبزوار صورت می گیرد:
سوء استفاده تبلیغاتی کاندیدای خاص از امکانات دولتی/ یک بام و دو هوا در امحاء تبلیغات غیرقانونی
دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۵
۱۴
 
در بین کاندیداها رمضانعلی سبحانی بیشترین بهره را از این فضا برده است. تا آغاز ایام قانونی تبلیغات هر روز پروژه ای را چه آماده چه غیرآماده افتتاح کرد و تا توانست از پروژه‌های دولتی بهره برداری انتخاباتی کرد.
به گزارش سلام سربدار، چند روزی است تبلیغات قانونی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی شروع شده است. در این چند روز مردم کیفیت تبلیغات هر نامزد و پایبندی‌شان به قانون را به نظاره نشسته‌اند. متاسفانه طیف وسیعی از کاندیداها قوانین مربوط به تبلیغات را رعایت نمی‌کنند. هر چه هم به پایان مهلت قانونی تبلیغات می‌رسیم تخلفات بیشتری را شاهد هستیم.

اما در این میان فرمانداری سبزوار آن طور که باید نتوانسته یا نخواسته نقش آفرینی کند و کاندیداها را ملزم به اجرای قانون کند. هر چند معاون سیاسی فرماندار در مصاحبه ای که با سلام سربدار داشت از امحای تبلیغات غیرقانونی گفت ولی آن طور که شایسته است هنوز نتوانسته روند غیرقانونی تبلیغات را متوقف کند. در این میان منفعل عمل کردن شخص فرماندار در دامن زدن به این فضا نقش بسزایی داشته و دارد. برادران هیچ واکنش رسمی به این قانون شکنی‌ها نشان نداده است.

در بین کاندیداها رمضانعلی سبحانی بیشترین بهره را از این فضا برده است. تا آغاز ایام قانونی تبلیغات هر روز پروژه ای را چه آماده چه غیرآماده افتتاح کرد و تا توانست از پروژه‌های دولتی بهره برداری انتخاباتی کرد. حتی در روز ۲۲ بهمن هلی کوپتری که به اسم اورژانش هوایی اجاره شده بود پرواز کرد، نه عکسی و فیلمی گرفت و نه بیماری حمل کرد و فقط برای تبلیغات مهندس مانور داد. سواستفاده های دولتی سبحانی فقط مختص پروژه‌ها نیست بلکه این روزها شاهدیم که بعضی کارمندان در ساعت اداری هم برای رمضانعلی سبحانی فر وارد گود شده‌اند. همچنین بعضی مدیران دانش آموزان را در ساعتی که برای آموزش اختصاص دارد، توجیه می‌کنند که به ستاد سبحانی بروند و ستادهای آقای نماینده را شلوغ کنند.

واکنش آقای فرماندار به تمام فعالیت‌های انتخاباتی سبحانی سکوت همراه با طرفدارای است. حتی در امحاء تبلیغات غیرقانونی کاندیداها هم یک بام و دو هوا برخورد می‌شود. پوسترهای بعضی از کاندیداها بیشتر اعمال قانون می‌شود.

حال در واکنش به رقابت ناعادلانه انتخابات در سبزوار، بعضی از کاندیداها واکنش‌های هیجانی نشان داده‌اند، یکی از کاندیداهای مطرح در اعتراض به این وضعیت، تهدید کرده است که ادامه این وضعیت منجر به این خواهد شد که طرفدارانش را به خیابان‌ها فرا بخواند و فریاد بزنند.

این نوع برخوردهای غیرقانونی و تهدید به اردوکشی خیابانی آن هم در وقت انتخابات چیزی جزء به هم ریختن شهر ندارد. اگر این اردوکشی خیابانی منجر به درگیری با طرفداران کاندیدای دیگر شود عواقب آن را چه کسی عهده دار خواهد بود؟ آیا بی قانونی را باید با بی قانونی پاسخ داد؟ بی قانونی دیگران توجیه برای بی قانونی نمی‌شود. مهم‌ترین آزمونی که باید افراد در انتخابات در آن قبول شوند تمکین به قانون است که در ادامه خواهیم دید چه کسانی در این آزمون پیروز خواهند شد.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۰۷:۵۲:۲۳
سلام سربدار محترم پس اون عکس هایی که گرفته شده و بر روی همه سایت های خبری گذاشته شده دروغ است یا شما افراد دروغگو هستید (40718)
 
ک.ه
۱۳۹۴-۱۲-۰۴ ۰۷:۴۷:۱۳
دروغگو اون کسی است که میگه اورژانس هوایی رو من آوردم ! در حالی که این اورژانس برای 19 نقطه حادثه خیز کشور تعلق گرفته است و این آقا برای تبلیغات خود روز 22 بهمن تا روی سر مردم بالگرد رو میاره پایین تا ...... (40771)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۱۱:۴۸:۵۷
شما کافیست به سایت علوم پزشکی سبزوار سری بزنید تا ببینید دست نشانده اش مسلم، همه سایت تبلیغات کرده (40730)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۰۷:۴۹:۲۹
ما که سر زدیم چیزی ندیدیم (40826)
 
علی
United States
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۰۶:۲۵:۴۶
دوست عزیز اگر قرار باشه هر اداره ای برای نشان دادن زحمات خودش به این فکر باشد که برای فلانی و فلانی تبلیغ نشود ، پس چکار کند؟ (40946)
 
غلامرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۱۲:۰۳:۰۸
سلام ,سلام سربدار عزیز.اینگونه تخلفات رو نمیتونیم جلوشونو بگیریم.اینها همه برنامه ریزی شده است تا باز سبحانی یا همان آقای دوربینی خودمون انتخاب بشه. (40731)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۲۳:۴۳:۱۶
معاونین آموزش و پرورش سبزوار به خصوص آقایان محرابی و خاتم پور کمر همت برای سبحانی فر بسته اند آیا فرماندار و آقای بینش نمی بینند؟ (40763)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۶ ۱۳:۳۰:۳۱
یک طرفه قضاوت نکنید (40902)
 
سامان
۱۳۹۴-۱۲-۰۴ ۰۲:۴۵:۵۷
در هیچ انتخاباتی به اندازه این انتخابات سو استفاده از امکانات دولتی نشده. این سو استفاده از امکانات دولتی رو چه جوری توجیح می کنید؟ جواب اعمال زشتتون رو چطوری میدین؟ وای بر شما (40769)
 
م.ل
۱۳۹۴-۱۲-۰۴ ۰۷:۴۴:۵۱
این آقایی که میگه دروغه بهتر چشماش رو باز کنه و بره وضعیت آموزش و پرورش و معاون آموزش متوسطه رو که از جانش و مالش و اموال ... , برای سبحانی هزینه میکنه رو ببینه ./ ببینه که چطور با استفاده از مشاور های .......و چطور در جلسه بازنشسته ها سبحانی رو میاره و چطور بنر تبلیغات آزمایشگاه نانو رو به نام سبحانی تمام میکنه و چطور رییس اداره اش رو هم مجبور میکنه در جلسات اون شرکت کنه ........... (40770)
 
بی طرف
۱۳۹۴-۱۲-۰۴ ۰۹:۴۸:۴۸
با سلام
آقای سبحانی همه امکانات اداری رو بسیج کرده از سیاسی کردن حوزه سلامت امکانات اداره راه جالبه چند روز به انتخابات روکش آسفالت روداب نشان از سیاسی کاری و جانبداری ادارات دولتی است (40786)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۲-۰۴ ۱۱:۵۴:۵۴
فقط مانده توالت های تو راهی را افتتاح نکنند (40794)
 
حق نیا
۱۳۹۴-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۳:۱۲
بعضی از دبیرستانها نیز کمر همت رادر تبلیغات از این آقا بسته اند مثلا هفته قبل ازهر کلاس چند نفر از دانش آموزان راازطرف ستاد ایشان به شام دعوت کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (40810)
 
آرزو
۱۳۹۴-۱۲-۰۶ ۱۰:۳۶:۵۸
بسه دیگه چقدر میخواهید با این حرفای دروغ ذهن مردم رو در باره مهندس سبحانی تغییر بدید ایشون زحمتی که تو این سه چهار سال برای سبزوار انجام داد هیچ کدام از نمایندگان قبل انجام نداد اینقدر نمک نشناس نباشید در قبال اینکه از ایشون حمایت کنید تا سبزوار بیشتر پیشرفت کنه بر ضد ایشون حرف میزنید (40887)