کد مطلب: 12602
 
حجت الاسلام غلامرضا مقیسه :
صدور مواد خام به خارج کشور مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است
جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷
 
وی همچنین با اشاره به نقش سپاه و نیروهای مسلح در عرصه سازندگی کشور گفت: احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبب قطع وابستگی کشور به بنزین وارداتی شد.
به گزارش سلام سربدار ، حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با گرامیداشت روز صنعت و معدن افزود: باید با شناسایی معادن و بهره وری درست از آنها در راستای قطع وابستگی به بیگانگان حرکت کرد.

وی اظهار کرد: با مدیریت صحیح منابع، استفاده از دانش بومی و رفع وابستگی به واردات کالاهای خارجی می توان زمینه توسعه اقتصادی و رونق اشتغال را فراهم کرد.

وی همچنین با اشاره به نقش سپاه و نیروهای مسلح در عرصه سازندگی کشور گفت: احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبب قطع وابستگی کشور به بنزین وارداتی شد.

امام جمعه سبزوار افزود: بر اساس قانون اساسی، سپاه و ارتش علاوه بر عرصه نظامی در عرصه سازندگی کشور نیز می توانند مشارکت و نقش آفرینی کنند.

وی اظهار کرد: مشارکت سپاه پاسداران در طرح های سدسازی، سازه های دریایی، تاسیسات نفت، گاز، پتروشیمی، احداث پالایشگاه و میدان پارس جنوبی به ویژه در دوران تحریم در راستای توسعه اقتصادی و عمرانی کشور انجام شد.

وی با بیان اینکه اقتدار نیروهای نظامی موجب عزت و امنیت کشور و انقلاب اسلامی است، گفت: دولتی که از نظر نظامی مقتدر نباشد مجبور به اطاعت و سازش با دشمن و استکبار جهانی خواهد بود لذا نباید به سپاه پاسداران و سایر نیروهای نظامی و امنیتی کشور بی مهری شود.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه با اشاره به سالروز تخریب آرامگاه ائمه بقیع توسط وهابیون افزود: وهابیت بر اساس فهم نادرست از دین کارنامه سیاه در تاریخ دارد و هم اکنون نیز جنایات آل سعود در یمن، بحرین، سرکوب شیعیان و حمایت از صهیونیست ها با حمایت وهابیون صورت می گیرد.

وی همچنین با اشاره به رسیدن فصل گرما بر صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ايرنا