کد مطلب: 11883
 
شورای شهـر سبزوار، متـولی رونمـایی از رمـان زندگی یک کمونیست!
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۷
۱۴
 
جای سوال است که ضرورت رونمایی و حمایت از یک اثر که به زندگی یک کمونیست می پردازد چیست؟ آیا صرف این که نویسنده این اثر سبزواری است کفایت می کند که مورد حمایت شورای شهر قرار بگیرد؟
خبری به نقل از مشاور فرهنگی و هنری شورای شهر در رسانه ها منتشر شد که یکشنه آینده قرار است کتاب رمانی در سبزوار رونمایی شود. این رمان درباره زندگی و زمانه تقی آرانی نوشته شده است.

حال جای سوال است که تقی ارانی کیست؟ تقي اراني(متولد تبریز) كه مي توان او را بنيانگذار حزب توده و اولين مروج انديشه ماركسيستي در ايران دانست. او طی فعالیتهای مطبوعاتی به تبلیغ و ترویج اندیشه مارکسیسم پرداخت. وی سال ۱۳۱۸ در زندان درگذشت.

این برنامه طبق گفته مشاور فرهنگی و هنری شورای شهر به همت کمیسیون فرهنگی و با حمایت رئیس شورا قرار است که اجرا بشود. حال جای سوال است که ضرورت رونمایی و حمایت از یک اثر که به زندگی یک کمونیست می پردازد چیست؟ آیا صرف این که نویسنده این اثر سبزواری است کفایت می کند که مورد حمایت شورای شهر قرار بگیرد؟

این برنامه در چارچوب رونمایی ماهانه ی یک کتاب توسط کمیسیون فرهنگی شورای شهر برگزار می شود. طبیعی است وقتی که کمیسیون فرهنگی شورای شهر در طول سه سال گذشته کارنامه مثبتی در سیاست گذاری برای تولید کتاب درباره مفاخر و شهدای سبزوار نداشته است باید به هر بهانه ای دنبال کتابی باشد که رونمایی کند تا کم کاری هایش را جبران کند حتی اگر به قیمت رونمایی کتاب درباره یک کمونیست باشد.
Share/Save/Bookmark


Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۱:۰۴:۵۸
اولا شورای شهر صد جلد از کتاب هایی را که راجع به سبزوار نوشته شده خریداری می کند نه هر کتابی را که نویسنده سبزواری دارد
ثانیا اگر کسی راجع به یک نویسنده به قول شما کمونیست رمانی نوشته دلیل بر این نمی شود که به آن کتاب بی توجهی بشود. هر کتابی ارزش یک بار خواندن را دارد (42563)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۸:۰۰:۱۳
چه کسی گفته هر گفته کتالب ارزش یکبار خواندن دارد؟؟؟ حرف خالی از منطقی هست.

دوما حق ندارن از امکانات بیت المال مسلمین برای رونمایی از کتابی که در مورد یک آدم کمونیست نوشته شده رونمایی کنند (42569)
 
یاران(به نقل از سبریزی)
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۱۷:۳۹:۴۱
«... ای کاش آقای خسروجردی می توانست زجر و درد مردم خود را درک کند که سالیان دراز چه فلاکت ها و بدبختی هایی که از اندیشه ای وارداتی چپ و راست و شرق و غرب نکشیده است و به قهرمان پردازی هایی می پرداخت که با تکیه به فرهنگ ناب ایرانی وآیین دینی این ملت کهنسال قوام یافته اند و بر تارک گیتی خوش درخشیده اند... .»

یاران: آمین یا رب العالمین! (42635)
 
حجی لَتَه
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۹:۵۹:۴۱
کُتاب بیشه نویسندشُم سِبزِواری بیشه خاب هر ...بیشه... بیشه دگه فقط عمی جو سِبزِواری بیشه..خوبس دگه اسمِ سِبزِوار، دِ دهنا مَفتَه.... به قبِر که کمونیسته یا شیره ایست یا .... (42572)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۸:۱۲:۴۰
ارزش صد بار خریدن را که ندارد (42598)
 
باران
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۵:۲۰:۳۲
سلام و خسته نباشید به دست اندرکاران سایت دلسوز و مکتبی شهر سربداران:
البته معلوم نیست که تصمیم آگاهانه اکثریت شورای شهر باشد. احتمالا از سر ناآگاهی و صرفا به خاطر بیلان کار فرهنگی بوده و بایستی عاقلانه و دردمندانه، قبل از دخالت نهادهای دلسوز شهر دارالمؤمنین سبزوار، اعضای محترم شورا در این تصمیم عجولانه و ضعیف، تجدید نظر کنند و از حرکات خزنده مشتی رند و بدسابقه(توده ایهای بی دین) جلوگیری کنند.
این وسواسان خناس(توده ایهای بی دین) حتی به همین اعضای جوان و کم تجربه شورای شهر هم رحم نمی کنند و آنان را بی آبرو کرده و دائم تنش و بدبینی ایجاد می کنند.
چه خوب است که باتجربه ها و بزرگان شورای شهر، قبل از تحریک افکار عمومی مردم مسلمان شهرمان، اقدامی هوشمندانه انجام داده و بیشتر از این قلب بازماندگان شهدا را جریحه دار نکنند.
متأسفانه مجوز چاپ کتابهای ارشاد، دست آویزی برای ایجاد تنش و ناآرامی شده است.
درایت و آینده نگری مسؤولین شهر می تواند از این بزرگ نمایی های کفرآمیز و زشت، جلوگیری نماید.
درست است که این کتاب به هزار لطائف الحیل از وزارت ازشاد دولت جناب روحانی، مجوز نشر گرفته اما این دلیل عاقلانه ای برای رونمایی و بزرگ نمایی نمی شود. (42566)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۵:۵۲:۲۳
سلام
واقعا تلخ و عبرت آموز است که نيشابور جشن پايتخت کتاب رو با حضور مسئولان فرهنگي سراسر کشور برگزار مي کند و درست در همين زمان نمايشگاه کتاب سبزوار پلمپ مي شود. واقعا تلخه. نگاهي به رسانه هاي بيندازيد که مراسم جشن پايتخت کتاب ايران در نيشابور چه بازتابي در رسانه هاي کشوري داشته. جالبه روزنامه ايران ديروز (دوشنبه 21 تير) را نگاه کنيد در صفحه 2 خبر پلمپ نمايشگاه کتاب سبزوار را زده و در صفحه آخرش جشن پايتخت کتاب نيشابور را. واقعا تلخ است. واقعا سبزوار چقدر مظلوم است با اين مسئولان مسئوليت شناسش. (42567)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۷:۵۵:۴۷
خدائیش پلمپ اون نمایشگاه با اون کتابهای دو زاریش باید یکی از افتخارات سبزوار دونست.
من نمی دونم اون همه کتاب دوزاری رو از کجا جمع کرده بود و به خورد خلق الله می داد.
مسائل رو با هم قاطی نکنیم (42568)
 
محمد
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۹:۴۷:۳۳
شما اصلا اون نمایشگاه کتاب رو رفتی ببینی چه کتاب های داره؟
تو جلسه شورای شهر کرامت به مسئول نمایشگاه گفت که حتما کتاب های دفاع مقدس تو نمایشگاه باشه مسولش هم گفت حتما
حالا شما برو ببین اصلا یه کتاب دفاع مقدس پیدا می کنی (42571)
 
بیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۸:۰۹:۲۶
به یکی گیر می دن کمونیسته . اون یکی هم شیره ای و تریاکی است . .
تا کی تنگ نظری . ول کنید بابا . وقتی خودتون شورای شهر شدید نظرتون رو اجرا کنید . فعلا آقای مقصودی اینجوری دوست داره . (42589)
 
ابوحمید
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۸:۵۸:۳۸
آقای مقصودی نیست جانِ من. انتصاب این کار به آقای عصارزاده، فرزند شهید است. اولا فرزند شهید را عَلَم کردن و پشت این قضیه پنهان شدن کار درستی نیست. شهید متعلق به همه است. احترام فرزند شهید بر همه لازم است دویم اینکه نکته مهم فقط اسمِ فرزند شهید داشتن کافی نیست بلکه رسمِ شهیدان را داشتن مهم است.
عزیز من صحبت از گیردادن به این و آن نیست. بلکه بیان یک حق و بیان یک حقیقت است.
خدا به همه ما توفیق ادامه راه خونبار شهیدان که همانا التزام به ولایت است، عنایت بفرماید.
ان شاءالله. (42600)
 
یک نویسنده
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۰:۴۸:۱۵
سلام خیلی بی انصاف هستید،مگر کتاب زندان موصل از دل کمیسیون فرهنگی شورا وبا بودجه مصوبه شورای شهر سبزوار با برگزاری بهترین مراسم درتالار کاشفی باآن همه مهمان کشوری درحوزه دفاع مقدس درنیامد؛متاسفانه شما خود را فقط میبینید وهیچگاه به فکراصلاح خود نبوده اید،همیشه ودرهرزمان و مکان کج سلیقه بوده اید.عزیزان این حرف ها تهمت است،حق الناس است امیدوارم خداوند ازتقصیراتتان بگذرد وشماهم بروید استغفار کنید.

سلام سربدار: دوستِ عزیزِ نویسنده! سلام!
می شود بفرمایید کجای متن خبر تهمت و حق الناس است؟
(42595)
 
یاران
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۸:۳۹:۳۹
کتاب زندان موصل به روی چشم همه مؤمنین و طرفداران انقلاب و دوستداران ولایت. لاکن کتاب زندان موصل کجا و رمان تقی ارانی که سردمداران کمونیست های خدانشناس است کجا!!!
برادر گرامی لطفاً چشمتان را باز کنید و خلط مبحث ننمایید.
فرمایش شما و مقایسه تان نمی تواند منصفانه و درست باشد.
خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر فرماید. (42599)
 
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۵:۰۷:۴۶
اين خيلي بده كه ادم ملاك ارزش گذاري و حب و بغضش را بر مبناي موضوعاتي نظير همشهري بودن بگذارد و به صرف سبزواري بودن بخواهد او را بالا ببرد. كي گفته كه همه سبزواريها خوبند و بايد همه اينها را بالا برد تا شهر معروف شود اتفاقا بايد از عناصر نامطلوب كه عنوان سبزواري را يدك مي كشند تبري جست تا ابروي شهر نرود (42609)