کد مطلب: 11793
 
شریک جرمِ تحریم ایران و ترور دانشمندانش!
وحید جلیلی
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۹
۱
 
اگر جمهوری اسلامی، درگیر چالشی مثل انرژی هسته‌ای است در حدی که دانشمندانش را در روز روشن ترور می‌کنند؛ چرا در طول چهار پنج سال گذشته ما حتی یک فیلم سینمایی در حوزه هسته‌ای نداریم؟!...

اگر بعد از ترور شهید علی‌محمدی ما می‌توانستیم در عرصه رسانه‌ای، تبلیغاتی و سینمایی هزینه این جنایت بزرگ را بر دشمنان تحمیل کنیم؛ آیا این امکان وجود نداشت که آن‌ها قدری در تحلیل هزینه و فایده‌شان در مورد این ترورها تجدیدنظر کنند و ببینند که فایده‌ای که از این ترور به دست آوردند به هزینه‌اش نمی‌ارزد؟

آن‌ها از خانم ندا آقاسلطان ـ در حالی که معلوم نیست چه کسی او را زده ـ در عرض ۲۴ ساعت یک چهره جهانی ساختند و هزینه‌های هنگفت به جمهوری اسلامی تحمیل کردند. ما در عرض سه چهار سال حتی نتوانستیم کاری کنیم که در کشور خودمان، شهید شهریاری تبدیل به یک اسطوره شود و لااقل جوان ما اسم او را بشناسد و عکسش را با اسمش تطبیق دهد!

کسانی که در انجام این وظیفه سستی کردند آیا در خون بعدی‌ها شریک نیستند و نیستیم؟! آیا ما در خون احمدی‌روشن شریک نیستیم؟

آن‌ها دیدند به چه راحتی می‌توانند علی‌محمدی را بکشند و هیچ اتفاقی هم نیفتد، حتی خود مردم ایران هم اسم علی‌محمدی را نشنوند تا چه برسد به اینکه فیلم‌هایی ساخته شود که در منطقه و جهان اسلام و جهان سوم از این جنایت پرده‌برداری شود. دیدند که این‌ها خیلی بی‌خیال‌تر از این حرف‌ها هستند، شهریاری را کشتند دیدند خبری نشد، رضایی‌نژاد را کشتند دیدند خبری نشد.

در اسکار به آرگو، لینکلن و سی دقیقه نیمه شب جایزه می‌دهند، یعنی آن‌ها که حرفه‌ای‌ترین سینمای جهان هستند این‌قدر به روز هستند و متناسب با نیازها و منافع امپریالیسم آمریکا؛ سازمان تولید و تماشای فیلم‌هایشان را سامان‌دهی می‌کنند. اما این طرف گاهی مهم‌ترین اولویت‌های انقلاب، آخر فهرست اولویت‌های مدیران فرهنگی قرار می‌گیرند.

وحید جلیلی (اسفند ۹۲، سخنرانی در محفل سینمای انقلاب)
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۶:۲۳:۳۹
جلیلی جان خداقوت... (42255)