کد مطلب: 12161
 
امام جمعه سبزوار:
هدف فتنه گران جدایی بین امت و ولایت بود/ نخبگان ما در فتنه ۸۸ زبان خود را در کام حبس کرده بودند
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۳
 
امام جمعه سبزوار گفت: فتنه گران با حمایت سران فتنه اقدام به آشوب گری کرده و خساراتی متعدد و جبران ناپذیر را به نظام انقلاب اسلامی وارد کردند.
هدف فتنه گران جدایی بین امت و ولایت بود/ نخبگان ما در فتنه ۸۸ زبان خود را در کام حبس کرده بودند
 
به گزارش سلام سربدار، حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره به حوادثی که فتنه گران در سال ۸۸ ایجاد کردند اظهارداشت: سران فتنه با حمایت از فتنه گران سبب شدند تا خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد شود.

وی با بیان اینکه در قانون راه اعتراض و شکایت پیش بینی شده است تصریح کرد: فتنه گران تنها تقلب در انتخابات را بهانه ای برای آغاز هرج مرج و آشوب قرار دادند تا بتوانند بر ادامه درگیری ها بپردازند.

مقیسه با بیان اینکه ایجاد فاصلخ بین رهبری و مردم به وضوح در رفتار فتنه گران دیده می شد تاکید کرد: سران فتنه و کسانی که به انها خط می دادند با روش ایجاد اختلاف بین رهبری و جامعه عبور از نظام جمهوری اسلامی را هدف گذاری کرده بودند.

امام جمعه سبزوار همچنین با بیان اینکه دشمنان از ابتدای انقلاب از هر روشی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده کردند ادامه داد: این دشمنی با اسلام هیچ گاه پایان پیدا نمی کند.

وی در ادامه به پیام تاریخی امام خمینی(ره) به گورباچف اشاره کرد و افزود: امام خمینی در نامه تاریخی خود به گورباچف قبل از متزلزل شدن پایه های اردوی کمونیستی، تأکید کرده بود که موازنه قدرت در دنیا رو به تغییر است و این تغییرات به فروپاشی کمونیسم و بلوک شرق خواهد انجامید.

نخبگان ما در فتنه ۸۸ زبان خود را در کام حبس کرده بودند

حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه ۹ دی حرکت عظیمی برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی بود، اظهار داشت: مردم مؤمن ایران اسلامی در روز ۹ دی برای پشتیبانی از ولایت فقیه و ارزش‌های انقلاب اسلامی به‌صورت خودجوش حرکتی ماندگار بین مردم ایجاد کردند.

وی حماسه ۹ دی را روز بصیرت مردم دانست و افزود: برای واقعه ۹ دی باید تجدید خاطره شود لذا ابرهای فتنه را دشمنان نظام جمهوری اسلامی با تبلیغات در فضای کشور ایجاد کردند.

امام جمعه سبزوار با تأکید بر روحیه انقلابی و بصریت دینی مردم برای مقابله با فتنه ۸۸، تصریح کرد: فتنه اصلی از سوی بیگانگان برخاسته بود و به‌واسطه تبلیغات دشمن برای مقطع محدودی بین ملت ما آتش تفرقه و فتنه ایجاد کرده و باعث شد تا دو هموطن برای خواسته‌های خود مقابل یکدیگر قرا بگیرند.

حجت‌الاسلام مقیسه با بیان این‌که در روزهای تلخ فتنه ۸۸ غرب امکانات خود را برای آشوب در جمهوری اسلامی ایجاد کرده بود، بیان کرد: متأسفانه برخی از آغوش پر مهر ولایت فقیه فاصله گرفتند و براساس فتنه‌انگیزی‌های غرب برای لطمه زدن به نظام و اسلام دست به آشوب زدند.

وی ادامه داد: به لطف خداوند و با فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه بصیرت افزایی، جامعه به‌خوبی هدایت شد و رهبری نقاط کور دشمن را با دیدی تیزبینانه شناسایی کردند.

امام جمعه سبزوار با بیان این‌که رهبری نقشه‌های شوم دشمنان نظام جمهوری اسلامی را به‌خوبی رصد می‌کند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمان فتنه ۸۸ با دلسوزی و سعه صدر با این تنش جدی برخورد کرد و به جرأت می‌توان اعلام کرد که رهبری در مظلومیت و تنهایی قرار گرفته بود.

حجت‌الاسلام مقیسه اضافه کرد: بسیاری از نخبگان ما در مقابله با فتنه ۸۸ زبان خود را در کام حبس کرده بودند و برای حمایت از رهبری و نظام جمهوری اسلامی به میدان نبرد از علیه استکبار نیامدند.

وی با بیان اینکه توده‌ای از مردم احساس کردند رهبری تنها مانده و با جوشش عظیم به پشتیبانی از ولایت فقیه به میدان آمدند، یادآور شد: ملت ما در روز ۹ دی از ارزش‌های عاشورایی امام حسین(ع) دفاع کردند و خواستار برخورد جدی با متهمان حتک حرمت روز عاشورا شدند.

امام جمعه سبزوار با تأکید بر این‌که پاسداشت روز ۹ دی هر ساله باید باشکوه برگزار شود، افزود: این حادثه برای همیشه همانند برگ زرینی در کتاب تاریخ ایران اسلامی باقی می‌ماند تا دشمنان ما هرگز به دنبال ایجاد فتنه جدیدی در کشور نباشند.

حجت‌الاسلام مقیسه یادآور شد: امیدواریم به بصیرت مردم روز به روز افزوده شود و رسانه‌ها مسؤولیت عظیمی در زمینه بصیرت دینی و انقلاب مردم دارند تا با صداقت و امانت داری در این زمینه فعالیت کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : بصیر سبزوار / فارس