کد مطلب: 11207
 
انتقاد رئیس شورای بخش ششتمد از سختگیری‌ های منابع طبیعی
پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۹
 
رئیس شورای اسلامی بخش ششتمد از سختگیری های منابع طبیعی در کشت محصولات دیم انتقاد کرد.
جابر عابدی اظهار داشت: منابع طبیعی مدعی است برخی اراضی که اهالی از مدت ها قبل در آن اقدام به کشت دیم می کردند جزء اراضی ملی است.

وی خواستار تدبیر مسئولان شهرستان برای رفع این مشکل شد و گفت: این اداره درحالی از کشاورزان تقاضای ارائه سند دارد که روستائیان از سال های قبل قولنامه های محلی در اختیار دارند.

وی در تشریح مشکلات بخش ششتمد نیز گفت: از ابتدای چهارمین دوره شورا تاکنون ۲۳ جلسه در شورای بخش تشکیل شده که مهمترین مصوبات این جلسات رفع مشکلات روستاهای این بخش بوده است.

عابدی به مشکلات رفت و آمد روستاییان در فصل زمستان اشاره کرد و گفت: بخش ششتمد دارای ۵۳ روستا است که ۱۳ روستای آن فاقد راه اسفالته است.

رئیس شورای اسلامی بخش ششتمد ادامه داد: همچنین روستاهای حسن آباد سبه، دیوان خوی، بادآشیان، بیزخ، چاه سوخته و شهر سوخته باقد شبکه لوله کشی آب است که دو روستای چاه سوخته و شهر سوخته با تانکر آبرسانی می شود.

وی از دیگر مشکلات مردم روستاهای این بخش را حضور یک پزشک در دهستان ها بیان کرد و افزود: متاسفانه بیماران این منطقه باید برای تزریق یک آمپول مسافت ۸۰ کیلومتری را تا ششتمد بپیماید تا بتواند از خدمات درمانی بهره مند شود .

وی افزود: در حال حاضر فقط مرکز دهستان بیهق که همان شهر ششتمد است برخوردار از حضور یک پزشک به صورت شبانه روزی است و در دهستان های بالای هزار نفر جمعیت نیروی پزشک به صورت نامنظم سه روز در هفته ازساعت هشت صبح تا یک ظهر در محل خانه بهداشت فعال است و پنج شنبه و جمعه ها نیز اگر بیماری نیاز فوری به درمان داشته باشد یا جان خود را از دست می دهد یا باید به شهر سبزوار مراجعه کند.

رئیس شورای بخش ششتمد ادامه داد: مهاجرت جوانان روستایی به شهرهای بزرگ از دیگر مشکلات مردم این روستاها است سیاست دولت جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها است خشکسالی های پی درپی و کم آبی ضرر جبران ناپذیری به بخش کشاورزی وارد کرده است.

وی یادآور شد: همین امر باعث شده تا جوانان برای اشتغال راهی شهرهای بزرگ شوند ولی متاسفانه دچار فسادهای اجتماعی از جمله اعتیاد می شوند
Share/Save/Bookmark
مرجع : سبزوار نیوز