کد مطلب: 9235
 
تفاوت آقازاده های لبنانی و ایرانی
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۲
۵
 
شاید رمز پیروزی و دلیل محبوبیت حزب الله لبنان در میان مردم این کشور آن است که آقازاده ها، تنها از امتیاز شهادت برخوردار هستند و پا در جای پای پدرانشان می گذارند. اما متاسفانه برخی آقازاده های داخلی، نه تنها پا در جای پای پدرشان نگذاشتند بلکه از امتیاز حیف و میل بیت المال! و یا استفاده از اسم و رسم پدر در جهت مخالفت با نظام و انقلاب هم برخوردار هستند.


از عروسی های پر از اسراف و تجمل گرایی تا اتومبیل و پنت هاوس های آنچنانی، همه و همه از مواردی هستند که روال عادی زندگی برخی آقازاده ها در کشور ما شده است؛ آقازاده هایی که بعد از انواع تجملگرایی، رانت و فساد نهایت اسمی که از آنها برده می شود، آقازاده است.


اما باید گفت، تاریخ مقاومت لبنان، هر انسان حقیقت طلب و آزاده‌ای را به وجد می‌آورد. رهبران و بزرگان مقاومت همان‌طور که خود با ایمانی عجیب، برای آرمانشان از جان مایه گذاشتند، پسران آن‌ها نیز راه پدر را رفته‌اند.
آقازادگی، شاید تنها برازنده همین‌ها باشد، فرزندانی که با استفاده رانت پدر می‌توانستند راههای هزار ساله را یک شبه بپیمایند و در آرامشی دور از هیاهوی مردم و دردهای آنان، زندگی کنند، اما هر از گاهی خبر شهادتشان در عرصه‌های نبرد می‌آید و مردم لبنان، دلگرم تر از گذشته، به عینه می‌بینند که رهبرانشان جلوتر از آن‌ها برای مقاومت هدیه می‌دهند و این رمز ماندگاری جریان مقاومت است.

«حسین موسوی»، فرزند سید عباس موسوی، «هادی نصرالله» فرزند سید حسن نصرالله، «جهاد مغنیه» فرزند عماد مغنیه، «علیرضا حسان اللقیس» فرزند حسان اللقیس، همگی از تمام مزایای آقازادگی، شهادت را انتخاب کردند./جهان نیوز
Share/Save/Bookmark


عباس
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۰۰:۲۹:۳۲
صحبت کردن از آقازاده های ایرانی باسانسور درست نیست شما باید در برابر حرفتان مستدل عکس و مدرک نشان دهید. والسلام (29689)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۲ ۱۹:۰۳:۰۷
سندش وضعیت موجود و چشمان بینای همه است. نه اینکه شما مثل یک کامپیوتر بصورت صفر و یک به وضعیت نگاه کنی!! (29967)
 
عبد الله
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۱۴:۰۸:۴۱
اقازادهاي ايراني كه شما مد نظر تان هست زمانيكه امثال شما در صلب پدرانتان بوديد هزينه انقلاب بردوش خانوادهايشان بود و اگر راست مي گوييد چرا تا كنون نظام حرفهاي امثال شمار را تائيد نكرده، سياسي كاري اندازه اي دارد.
و حضرت اقا فرمودند تا كسي در دادگاه محكوم نشود نمي توان در باره اش سخن گفت - دين بر مبناي دل من و تو نيست قانون خود را دارد - امروز شما ميگوئيد براي اين و ان و فردا ديگران ميگويند بدون حساب براي شما (30566)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۱۵ ۱۵:۲۰:۱۷
سلام.اول این که کار درستی نیست به نظرم این طور متن گذاشتن.به صورت صفر و یک هم که نگاه نکنی نتیجش متن شما نمیشه.اگه بخوای فقط منتقد باشی باعث بی انگیزگی در مردم هم میشید.دوم اینکه به صورت افراطی جواب نظر دهنده رو نمیدن.اگه منطقی دارید میشه زیباتر بیانش کرد.ممنون (30856)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۱۵ ۱۵:۲۰:۲۱
سلام.اول این که کار درستی نیست به نظرم این طور متن گذاشتن.به صورت صفر و یک هم که نگاه نکنی نتیجش متن شما نمیشه.اگه بخوای فقط منتقد باشی باعث بی انگیزگی در مردم هم میشید.دوم اینکه به صورت افراطی جواب نظر دهنده رو نمیدن.اگه منطقی دارید میشه زیباتر بیانش کرد.ممنون (30857)