رفع مشکلات دريافت شبکه هاي ديجيتال نيازمند اعتبار است

5 تير 1392 ساعت 21:19

اگر در نقاطي مشکلاتي مشاهده مي شود، مردم مي توانند از طريق روابط عمومي صداوسيما، با ذکر محل و ساعت آن مشکل را با ما در ميان بگذارند تا پس از بررسي، مشکل برطرف شود.


مديرکل صداوسيماي مرکز خراسان رضوي با اذعان به مشکلات پخش ديجيتال در استان گفت: براي برطرف کردن اين مشکلات نيازمند اعتبار براي خريداري فرستنده هاي پرقدرت و همکاري بيشتر شرکت مخابرات زيرساخت هستيم که وظيفه حراست از فيبر نوري را بر عهده دارد.

به گزارش خراسان، مديرکل صداوسيماي مرکز خراسان رضوي در نشست خبري در پاسخ به سوال خراسان درباره مشکلات فني پخش ديجيتال در برخي نقاط استان و نارضايتي هم استاني ها از اين موضوع گفت: صداوسيماي استان توسعه پوشش ديجيتال در استان را به طور جدي پيگيري مي کند و براي برطرف کردن مشکلاتي نظير پرش هاي تصويري به فرستنده هاي پرقدرت نياز داريم.

حجت الاسلام نهاوندي با اشاره به بررسي نواقص پخش ديجيتال از سوي تلاشگران مرکز صداوسيما اظهار کرد: شرکت مخابرات زيرساخت که وظيفه حراست از فيبر نوري براي سيگنال رساني به استان را بر عهده دارد، نيز بايد همکاري بيشتري داشته باشد.

معاون فني مرکز صداوسيما نيز در اين خصوص توضيح داد: سيگنال رساني کار يک دستگاه نيست. تفکيک شرکت مخابرات از شرکت مخابرات زيرساخت صدمه اي به سيگنال رساني در کل کشور رساند که بايد در آينده، از آن اجتناب شود.

بنابراين تا زماني که در نقاطي سيگنال رساني مطمئن زميني ايجاد شود، که جزو تعهداتي است که شرکت مخابرات زيرساخت بر عهده گرفته بود، اساسا مسئوليت دردرجه اول بر عهده مسئولان آن شرکت است. ذوقي به استاندارد پوشش تلويزيوني اشاره کرد و افزود: در پوشش تلويزيوني ديجيتالي در نقاطي که راه اندازي شده است، استاندارد را رعايت کرده ايم. اما بايد توجه داشت که دريافت استاندارد نيز مهم است. دستگاه هاي دريافت کننده ديجيتال نيز بايد استاندارد باشد. وي با بيان اين که خوشبختانه در اين زمينه مشکلات خاصي در استان نداشته ايم، تصريح کرد: به خصوص در روزهاي انتخابات، مناظرات تلويزيوني به خوبي توسط گيرنده هاي ديجيتال دريافت شد البته اگر در نقاطي مشکلاتي مشاهده مي شود، مردم مي توانند از طريق روابط عمومي صداوسيما، با ذکر محل و ساعت آن مشکل را با ما در ميان بگذارند تا پس از بررسي، مشکل برطرف شود.

مديرکل صداوسيماي مرکز خراسان هم با اشاره به برنامه هاي اخير صداوسيماي استان براي زائران و مجاوران گفت: آغاز ساخت ۲فيلم تلويزيوني «تبسم گرگ» با موضوع محيط زيست و «ترانه پاييزي» با موضوع تحکيم خانواده، بازديد قائم مقام رئيس سازمان صداوسيما از مراحل توليد پويانمايي صيادشيرازي و ديگر توليدات صداوسيماي استان و افتتاح سايت باشگاه خبرنگاران جوان در استان و از جمله برنامه هاي صداوسيماي اين مرکز است.

حجت الاسلام نهاوندي ادامه داد: امروز مراسم تجليل از فعالان مذهبي، قاريان و مداحان اهل بيت(ع) که با شبکه صداوسيماي استان در ارتباط هستند، برگزار مي شود و در اين مراسم که معاون توسعه و فناوري صداوسيما دکترعلي عسگري حضور دارد، به پاس تقدير از تلاش براي نشر معارف اهل بيت(ع) از مقام حضرت آيت ا...زنجاني(ره) و مرحوم حاج رضا انصاريان تجليل مي شود.

وي با بيان اين که پروژه طرح هاي توسعه پوشش ديجيتال در ايستگاه هاي پرقدرت استان، به عنوان گسترده ترين طرح فني مرکز در ۱۰سال گذشته، افتتاح مي شود، گفت: با وجود ايستگاه هاي پرقدرت در استان، به علت تحريم ها فقط ۲ايستگاه ثامن الائمه(ع) و کلات نادري فرستنده ديجيتال داشت که با تلاش بي وقفه مهندسان و معاونت فني سازمان و مرکز استان، در يک طرح ضربتي، ۴فرستنده آنالوگ به ديجيتال تبديل شد و روز پنجشنبه شاهد افتتاح فاز اول پوشش ديجيتالي با فراگيري بيش از ۹۰درصد در استان خواهيم بود.

وي با اشاره به تعهدات استاني در سفر چهارم رياست جمهوري به استان براي ديجيتال سازي استان و دستور تخصيص ۱۰۰درصدي اين اعتبار از سوي شوراي تأمين استان گفت: تاکنون به اين تعهدات عمل نشده است و ما براي نگهداري و استقرار فرستنده هاي پرقدرت ديگر، به حمايت مالي استان نياز داريم.

خادم، معاون اطلاعات و اخبار مرکز صداوسيماي استان نيز با اشاره به راه اندازي سايت خبرنگاران جوان مشهد به نشاني mashhad.yjc.ir گفت: از اين پس اخبار استاني در اين سايت قابل ملاحظه است علاوه بر اين بسته هاي خبري و گزارشي نيز در اين باشگاه توليد مي شود.


کد مطلب: 4458

آدرس مطلب: http://salamsarbedar.com/vdcc.pq0a2bq04la82.html

سلام سربدار
  http://salamsarbedar.com